S nadsázkou by se dalo říct, že cyklistika patří mezi české národní sporty. Kromě dobré a bezpečné výbavy je potřeba myslet také na pojištění. Pojistit si můžete nejen kolo, ale také sebe.

Pojištění odpovědnosti je nutnost: 

Možná si myslíte, že na kole způsobíte minimální škodu. Jenže! Stačí, když způsobíte dopravní nehodu a požadovaná náhrada škody na majetku a zdraví se může vyšplhat až na stovky tisíc korun. „Pokud v takovém případě nebudete kvalitně pojištěni, budete muset škodu zaplatit ze svého,upozorňuje Martin Ždímal z RIXO.cz

Nejlepším způsobem, jak předejít finančním ztrátám je mít sjednané pojištění odpovědnosti neboli pojistku na blbost. „Toto pojištění můžete uzavřít samostatně, ale často bývá součástí pojištění domácnosti, říká Martin Ždímal. Majitelům dražších kol se samostatná pojistka může vyplatit. Pojistka obsahuje pojištění krádeže, živelné pohromy nebo poškození kola při nehodě. 

Rozšířené nabídky: 

Na zvýšený zájem o cyklistiku reagují také české pojišťovny. Pojistit si můžete krádež kola, ale také různé druhy cyklo asistence. Pojišťovna vám může například zajistit odvoz rozbitého kola do servisu a zaplatí jeho opravu. Určitě si ale důkladně přečtěte pojistné podmínky, abyste si byli jistí, že vaše pojistka kryje vše, co potřebujete. 

Pozor na výluky: 

Pojišťovny mohou uplatňovat výluky, kvůli kterým pak pojistné plnění krátí, nebo ho vůbec nevyplatí. „Pojišťovna vám nic nezaplatí, pokud jedete na kole pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. Mezi další výluky patří také nehoda z nedbalosti nebo dokonce úmyslně,“ vysvětluje Martin Ždímal z RIXO.cz. 

Pokud jste vášnivý cyklista, který rád jezdí na kole v zahraničí, dejte si pozor, zda vaše pojistná smlouva platí také v zemi, do které cestujete. 

Životní pojištění: 

Každý sportovec se dřív nebo později potýká s nějakým zraněním. Dobré proto je, si pojistit své zdraví. Součástí životního pojištění by určitě mělo být to úrazové, ze kterého se vyplácí odškodné v případě úrazu. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.