Střet se zvěří bývá jednou z častých příčin autonehody. Víte, v jakých případech vám pojišťovna pomůže, a kdy už pojištění na nehodu nestačí?

Jedete autem a do cesty se vám připlete divoké zvíře. Střet skončí zraněním nebo usmrcením zvířete a také poničením vozidla. Průměrná výše škody se pohybuje okolo 30 tisíc korun, na luxusním vozidle ale může dosahovat i částku přes půl milionu korun. „Proto je potřeba mít sjednáno vhodné pojištění. V případě, že má majitel pouze povinné ručení, má smůlu, jelikož to se na škodu nevztahuje,“ říká na úvod Aleš Žárský, ředitel služby RIXO.cz, která pomáhá lidem s posouzením kvality jejich pojistek.

Kdo zaplatí opravu

Pokud se chcete vyhnout tomu, abyste škodu platili, potřebujete buď havarijní pojištění, které příslušné pojištění obsahuje, nebo přímo připojištění pro případ srážky se zvěří. „U nových vozů se doporučuje havarijní pojištění, které pojištění obsahuje, u starších aut se spíše vyplatí připojištění,“ pokračuje Aleš Žárský. 

Co dělat, abyste škodu neplatili ze svého

Hlavním důvodem, proč zůstává řidič bez odškodnění je, že vůbec netuší, zda lze z jeho pojištění tyto škody hradit. Mnohdy žije v sladkém nevědomí, že tomu tak je, ale pokud ale ke srážce dojde, zůstanou mu oči pro pláč a prázdná peněženka. Důležité proto je, si pojištění pravidelně kontrolovat a aktualizovat. Je statisticky dokázáno, že se jedná o jednu z nejméně oblíbených činností. Nikdo nechodí rád do pojišťovny a nebaví ho, pročítat dlouhé a nesrozumitelné smlouvy. Nyní je tu jednoduché online řešení – služba RIXO.cz, která vám zcela zdarma vaše havarijní pojištění a povinné ručení zkontroluje a upozorní vás na všechny nedostatky. Můžete si být tak jistí, že v případě srážky se zvěří, vám pojišťovna pomůže.

Na okousané kabely se pojištění vztahovat nemusí

Možná se vám stalo, že jste nastoupili do auta a nenastartovali. Za to v mnoha případech může kuna nebo lasička. 

Pojištění, které platí pro střet vozidla se zvěří, se ale na řádění hlodavců nemusí vztahovat. „Některé pojišťovny rozlišují poškození jedoucího vozidla, tedy srážku se zvěří, a stojícího, kam se řadí právě útoky kun nebo lasiček. I s tím je potřeba počítat a pojistné podmínky si pečlivě prostudovat,“ doplňuje Aleš Žárský.

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy dobře pojištěni. Klademe si za cíl správu pojištění zjednodušit, zpřehlednit a zefektivnit.