Třetí díl našeho seriálu o životním pojištění se bude věnovat pojištění závažných nemocí. Toto pojištění vám pomůže pokrýt náklady spojené s léčbou závažných onemocnění jako je rakovina, infarkt či mrtvice.

Počet onemocnění, která jsou kryta tímto pojištěním, se liší podle jednotlivé pojišťovny. Každé onemocnění najdete popsané v pojistných podmínkách pojišťovny, včetně dokladů, které máte pojišťovně dodat. Většinou platí, že čím více onemocnění pojištění kryje, tím je dražší. 

Pozor! Pokud si v rámci životního pojištění sjednáváte i pojištění závažných onemocnění, nejste pojištěn ihned. Čekací doba je až několik měsíců, protože pojišťovna potřebuje ověřit váš zdravotní stav a ujistit se, že žádnou nemocí, kterou si pojišťujete, již netrpíte. 

Doporučená částka, na kterou by se měl klient pojistit vychází z potřeby zajištění výdajů po diagnóze závažného onemocnění. U některých pojišťoven si můžete vybrat variantu s opakovaným plněním, to znamená, že dostanete částku vícekrát. Například nejdříve onemocníte rakovinou a pak roztroušenou sklerózu. Ve variantě s opakovaným plněním tedy dostanete částku za obě onemocnění. Plnění z pojištění vám pomůže řešit snížení příjmu např. z důvodu pracovní neschopnosti nebo zajistit výdaje na nákladnější léčbu nebo rehabilitaci. Je dobré se pojistit na hodnotu minimálně jednoho ročního příjmu. Pocitově jde o dobu, kterou potřebujete na zotavení.

                                                    SROVNAT ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ 


Životní pojištění patří mezi složitější finanční produkty. Pokud si nejste jistí, jak si správně všechna rizika nastavit, obraťte se na srovnávač RIXO.cz. Služba vám jako jediná na trhu srovná životní pojištění od sedmi pojišťoven a online vám zobrazí nejvýhodnější nabídky na trhu, které vám přehledně srovná mezi sebou. Vy si tak můžete být jistí, že budete správně pojištění, a navíc můžete díky přehlednému srovnání nabídek ušetřit až několik tisíc korun ročně. 

                                                         SROVNAT ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.