Inflace je strašákem posledních měsíců, který má neblahý vliv na peněženku nejednoho z nás. Vzhledem k tomu, že se zdražují nemovitosti, potraviny nebo třeba služby a práce, je dobré si uvědomit, že se pravděpodobně zvýšila i hodnota vašeho majetku.

Položte si jednoduchou otázku: kdy naposledy jste aktualizovali své majetkové pojištění? Pokud si neodpovíte, že tomu bylo při jeho posledním výročí, začněte konat. Se starou pojistkou totiž můžete v případě pojistné události přijít o velmi vysokou částku. 

Jak je to možné? 

Hodnota věcí se v čase mění a u majetku jde každým rokem skokově nahoru. Pojistná částka, na kterou klienti smlouvu kdysi uzavřeli a která byla naprosto dostačující, tak už v současnosti nemusí vzniklé škody pokrýt. To znamená, že v případě pojistné události, dostane klient od pojišťovny mnohem méně, než stojí uvedení do původního stavu,“ vysvětluje Martin Ždímal z pojišťovací služby RIXO.cz

Příklad z praxe 

Hodnota rodinného domu za posledních pět let vzrostla díky zvýšené poptávce a rekonstrukci o 1,5 milionu korun. Dům je ale stále pojištěn na jeho původní hodnotu, což je 3 miliony korun. V případě, že se stane pojistná událost, která dům kompletně zničí, může pojišťovna zkrátit pojistní plnění a klient přijde až o několik milionů korun. 

Jak z toho ven? 

„Pravidelná kontrola a aktualizace smluv je řešením. Ale nebojte se, nejste na to sami. V RIXO.cz vám zdarma a online pojištění zkontrolujeme a pokud pojistná částka neodpovídá skutečné hodnotě domu, nabídneme vám nové varianty pojištění, na již správnou částku. Doplníme vám také připojištění, která vám chybí a pro správně nastavenou smlouvu jsou klíčová,“ dodává Martin Ždímal. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.