Pokud vyrážíte na svou vysněnou dovolenou přes cestovní kancelář nebo agenturu, určitě si nezapomeňte pojistit storno cesty. Nikdy totiž nemůžete do poslední chvíle tušit, zda opravdu odletíte, nebo budete muset zůstat kvůli nečekané události doma.

Pokud chcete být před dovolenou chráněni před nenadálými událostmi, sjednejte si k cestovnímu pojištění i připojištění storna cesty. S ním máte šanci získat až 80 % uhrazené částky zpět. Důležité ale je, abyste si toto pojištění u většiny pojišťoven uzavřeli nejpozději v den zaplacení poslední částky za dovolenou. „Připojištění storna zájezdu se vztahuje i na blízké osoby, které cestují s vámi. Může to být manželka, děti nebo třeba družka,uvádí Martin Ždímal z pojišťovací služby RIXO.cz

Pojistit si můžete také storno letenky, kterou jste si zaplatili. Počítejte ale s tím, že pravděpodobně od pojišťovny nedostanete všechny peníze, které jste za letenku utratili. Letištní poplatky a palivové příplatky, nejsou v pojistném plnění zahrnuty. 

Výluky u připojištění storna cesty

Pojištění storna cesty nebo letenky se týká přesně definovaných situací, kterými jsou především vážné zdravotní problémy. Výluky jako u každého jiného typu pojištění najdete ve všeobecných pojistných podmínkách. 

Mezi nejčastější výluky patří: 

  • Zrušení cesty z důvodu těhotenství včetně zdravotních komplikací
  • Ztráta zaměstnání
  • Nemožnost čerpat dovolenou 
  • Zamítnutá žádost o vízum
  • Změna zdravotního stavu v důsledku požití alkoholu či jiných návykových látek
  • Změna zdravotního stavu vlivem psychických problémů
  • Nečekaná nepříznivá geopolitická, klimatická, ekologická či epidemiologická situace v destinaci

                                                        Sjednat cestovní pojištění


Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.