Pokud vlastníte byt, určitě si nezapomeňte sjednat nebo aktualizovat pojištění majetku. V případě problému, můžete ušetřit až stovky tisíc korun. Pokud bydlíte v pronájmu, i tak nezapomeňte na kvalitní pojištění.

Pojištění bytu v osobním vlastnictví 

Pokud vlastníte byt, nebo si jej kupujete na hypotéku, určitě musíte mít sjednané majetkové pojištění. To se skládá z pojištění nemovitosti, které kryje škodu na stavbě jako takové a nebytových prostorách, které k němu náleží. Mezi ty patří například garáž nebo sklep. Pojištění domácnosti pokrývá škody způsobené na vybavení. Pod tím si můžete představit nábytek, elektroniku, oblečení, sportovní vybavení nebo například cennosti. 

Kromě pojištění majetku vám určitě doporučujeme si sjednat i pojištění odpovědnosti. Z něj budou zaplaceny škody na majetku třetím osobám. 

I v případě, že váš byt pronajímáte, vždy je dobré mít majetkové pojištění sjednané. Vyvarujete se tak mnoha případným nepříjemnostem. 

Pojištění družstevního bytu 

U pojištění družstevního bytu je situace odlišná. Pokud si pořídíte byt v družstevním vlastnictví, nestáváte se majitelem bytu, ale kupujete si podíl v družstvu. Pojištění nemovitosti tedy sjednává družstvo na celou budovu. Vy byste si měli sjednat pojištění domácnosti a pojištění odpovědnosti. Pokud si nejste jistí, co vše pojištění nemovitosti obsahujete, vždy můžete družstvo požádat, aby vás do pojistky nechalo nahlédnout. 

Pojištění pronajatého bytu 

Pokud bydlíte v pronajatém bytě, pojištění nemovitosti řešit nemusíte. Určitě vám ale doporučujeme si sjednat pojištění domácnosti. Zaplatí se tak případné škody jak na vašem majetku, tak na majetku majitele bytu. Nezapomeňte také na pojištění odpovědnosti, které se vám bude hodit v případě, že například vytopíte souseda, který bydlí pod vámi. 

Pojištění majetku si můžete online během několika minut srovnat na RIXO.cz. Pokud pojistku máte, zdarma vám ji zkontrolujeme a v případě, že není aktuální, doporučíme vám nové a lepší pojištění.

Největším problémem u majetkového pojištění je totiž tzv. podpojištěnost – cena vašeho majetku je vyšší, než máte uvedeno v pojistné smlouvě. V případě pojistné události tak můžete dostat od pojišťovny až o desítky procent méně, než je velikost škodné události. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.