Pokud jezdíte v zimě s letními pneumatikami a tato skutečnost bude mít přímý vliv na dopravní nehodu, má právo vám pojišťovna zkrátit či zcela odmítnout vyplatit pojistné plnění.

V období od 1. listopadu do 31. března a v případě, že se na pozemních komunikacích nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy, musí mít řidič motorového vozidla nazuté zimní pneumatiky. Na vybraných horských úsecích je zimní výbava dokonce výslovně nařízená odpovídající dopravní značkou. Pokud řidič tuto povinnost poruší, může mu policie udělit pokutu, či zakázat pokračování v jízdě. 

Pokud navíc bude řidič s letními pneumatikami účastníkem nehody, na kterou budou mít tyto pneumatiky přímý vliv, má právo mu pojišťovna odmítnout vyplatit pojistné plnění. 

Kromě výměny pneumatik je dobré mít doplněnou nemrznoucí směs do ostřikovačů a dokoupený rozmrazovač zámku, škrabku na led a smetáček.   

Nezapomeňte si také srovnat a sjednat kvalitní havarijní pojištění a povinné ručení. Vaše cesty se tak stanou zase o něco víc jistější a bezpečnější. Šťastnou cestu! 

S RIXO.cz si vždy můžete vybrat z několika variant nejvýhodnějšího povinného ručení a havarijního pojištění. Zároveň jsme připraveni vám vybranou nabídku upravit dle vašich individuálních požadavků. 

Na nic nečekejte a srovnejte si nejvýhodnější nabídky autopojištění právě teď. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy správně pojištěni. Klademe si za cíl správu pojištění zjednodušit, zpřehlednit a zefektivnit. Klient si u nás může také sjednat nové pojištění.