Když to počasí dovolí, můžete si na začátku dubna vyměnit zimní pneumatiky za letní. Nezapomeňte ale na to, že pokud se bude na pozemních komunikacích nacházet souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy, musíte mít stále nazuté zimní pneumatiky.

Proč je to důležité? „Pokud bude řidič s letními pneumatikami účastníkem nehody, na kterou budou mít tyto pneumatiky přímý vliv, má právo mu pojišťovna odmítnout vyplatit pojistné plnění,“ upozorňuje Martin Ždímal z RIXO.cz. 

Tato skutečnost zpravidla neplatí v opačnému případě. Díky tomu, že mají zimní pneumatiky obecně lepší jízdní vlastnosti, pojišťovna vám nezkrátí či zcela neodmítne vyplatit pojistné plnění v případě, že způsobíte v letních měsících dopravní nehodu na zimních pneumatikách. 

Kromě výměny pneumatik doporučujeme po zimě kompletní generálku vašeho vozidla. 

Opravdu zabrat dostává během zimních měsíců hlavně baterie. Je proto dobré si ji nechat v servisu zkontrolovat a zjistit její kapacitu. 

Nezapomeňte také na kontrolu a případnou výměnu stěračů. Guma stěračů je v zimě vystavena nízkým teplotám, soli, ledu a agresivní nemrznoucí směsi. To vše může vést k poškození její pružnosti. Varovným signálem, který by vás měl upozornit na výměnu, jsou šmouhy a divné zvuky, které zapnuté stěrače vydávají. 

V nádržce na kapalinu do ostřikovačů vyměňte zimní směs za letní. Ta lépe rozpouští a uvolňuje nečistoty, které vám na skle mohou v letních měsících ulpět.

Brzdy můžete zkontrolovat pohledem a případně pocitem během jízdy. Aby dobře fungovaly, nesmí být brzdové kotouče zvlněné a musí mít dostatečnou tloušťku. Během brždění byste neměli z brzdového pedálu cítit vibrace a vůz by měl brzdit rovnoměrně. Samozřejmě je vždy lepší si i brzdy nechat zkontrolovat odborníkem. 

Nezapomeňte si také srovnat a sjednat kvalitní havarijní pojištění a povinné ručení. Vaše cesty se tak stanou zase o něco jistější a bezpečnější. Šťastnou cestu! 

S RIXO.cz si vždy můžete vybrat z několika variant nejvýhodnějšího povinného ručení a havarijního pojištění. Vybranou nabídku si sami můžete online upravit tak, aby plně odpovídala vašim požadavkům.

Na nic nečekejte a srovnejte si nejvýhodnější nabídky autopojištění právě teď. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.