Napsali o nás

Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. Vyrazit do zahraničí bez cestovního pojištění je velký risk, kterému se stále vystavují až dvě desítky procent Čechů. Velké množství lidí také podceňuje pojistné limity a spokojí se s nejlevnější variantou pojištění. Přitom není výjimkou, že se v případě úrazu mohou léčebné výlohy vyšplhat až na několik milionů korun.

Více zde →

Majitelé aut by se měli připravit na to, že si za jeho pojištění v následujících měsících připlatí. Na vině je nedostatek náhradních dílů, vysoká inflace, ale především neustálý technologický pokrok. Odborníci navíc předpokládají, že by pojištění mělo růst i v příštím roce.

Více zde →

Pandemie onemocnění covid-19 významně přispěla ke změně papírového řešení na digitální. Co bylo před pár lety sci-fi, dnes je samozřejmostí. Válka však opět mění rozdané karty a kyberbezpečnost je nyní úkolem s maximální prioritou.

Více zde →

Dva roky většina z nás nestála kvůli pandemii covidu-19 na lyžích. Nemůžete se už dočkat, až vystoupíte u pokladny jednoho z italských lyžařských areálů, zakoupíte si skipas a na vrcholu se odrazíte k první jízdě? Nezapomínejte na potřebná pojištění, jinak se vám může výlet do Itálie zatraceně prodražit.

Více zde →

V pondělí začaly některým školákům jarní prázdniny a řada lidí vyráží na hory do zahraničí. Podmínky pro cestování a lyžování jsou ale v jednotlivých zemích různé. Největší pozor by si měli dát lidé, kteří vyrážejí do Itálie.

Více zde →

Tohle slovo rezonuje všude kolem nás. Zdražování! Připlatíme si za energie, potraviny, služby, pohonné hmoty. Zaslechli jste někdy v poslední době, že by na něčem bylo pro změnu možné ušetřit? Protože zvyšování cen avizují i pojišťovny, je třeba si dobře pohlídat, za co platíte. A proto jsou zde srovnávače pojištění. Díky nim nezaplatíte za pojistku více, než je nutné.

Více zde →

Rakousko se od pondělí na nejméně 10 dní uzavře všem turistům. Lyžaři, kteří plánovali zajet si do Alp, mají smůlu. A není vyloučeno, že Vídeň nechá hranice zavřené delší dobu. Čechům tak možná nezbude než zamířit lyžovat do Itálie. Tam se však změnil zákon, který stanovuje pravidla chování na sjezdovkách. Redakce TN.cz zjistila, na co se musíte připravit.

Více zde →

S příchodem rodiny je dobré myslet na zadní vrátka a sjednat si vhodné životní pojištění. Dávno už neplatí, že si ho pořizuje pouze živitel rodiny. Důležité je i pro ženy na mateřské dovolené. Ani těm se totiž úraz nebo závažné onemocnění nevyhýbá. V reportáži se dozvíte, jak si takové životní pojištění správně nastavit, abyste ochránili vás i vaši rodinu.

Více zde →

Srovnat si nabídky povinného ručení a havarijního pojištění od několika pojišťoven se Češi už naučili. RIXO.cz vám jako jediný online srovnávač na trhu srovná i nabídky životního pojištění. Během pár minut dostanete nabídky od sedmi pojišťoven, abyste si mohli vybrat pro vás to ideální pojištění. To vám jiný srovnávač nenabídne.

Více zde →

RIXO.cz je první pojišťovací služba, která kromě povinného ručení a havarijního pojištění jako jediná srovná online také životní pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky od sedmi pojišťoven.

Více zde →

Jak vypovědět povinné ručení a havarijní pojištění, když nejste spokojeni nebo chcete využít výhodnější nabídku? Poskytovatele pojištění lze změnit zpravidla jednou ročně, když máte výročí. Existují však situace, kdy můžete smlouvu ukončit i v průběhu pojistného období.

Více zde →

Proč je dobré si pravidelně kontrolovat autopojištění? Jak si správně nastavit limity pojištění a která rizika je dobré si připojistit? Kdy se vyplatí mít i havarijní pojištění a kdy je to už zbytečné utrácení peněz? Vaše nejčastější dotazy zodpoví nezávislý expert z pojišťovací služby RIXO.cz.

Více zde →

S příchodem rodiny je dobré myslet na zadní vrátka a sjednat si vhodné životní pojištění. Ačkoliv v minulosti bylo zvykem, že se pojišťoval pouze živitel rodiny, tak dlouhodobá rizika hrozí každému. K úrazu nebo nemoci může dojít kdykoli, tedy i během mateřské dovolené.

Více zde →

Životní pojištění není spoření. Primárním účelem životního pojištění je krytí závažných rizik, která nás mohou během života potkat a způsobit tak dlouhodobý dramatický pokles příjmů.

Více zde →

Devatenáctý ročník Zlaté koruny, nejstarší soutěže finančních produktů u nás, vyhlásil vítěze. Nezávislá porota odborníků, která má téměř 400 členů, zhodnotila celkem 202 produktů ve 24 kategoriích. Zabodovaly především inovativní produkty reagující na masivní trend digitalizace bankovního prostředí a ty, které nejvíc pamatují na obsahový přínos a uživatelský komfort pro uživatele.

Více zde →

Češi jsou milovníci psů a koček. Do nadoblačných výšin ale touhu po čtyřnohém kamarádovi vyhnal až koronavir. Jenže mazlíček nepřináší jen radosti…

Více zde →

Nákup videoreklamy na eGRPy se pojišťovací službě Rixo osvědčuje, speciálně v případě televizního obsahu přeneseného do online, popisuje CEO Pavel Krbec.

Více zde →

Srovnat si povinné ručení a havarijní pojištění se už Češi naučili, teď si ale stejným způsobem mohou srovnat i životní pojištění, které většina lidí často odkládá kvůli množství pojistných podmínek. Pro zdravého člověka je totiž mnohdy nepředstavitelné vžít se do situace, kdy bude například řešit různé stupně invalidity.

Více zde →

RIXO.cz – pojišťovací služba, která srovnává nabídky všech typů pojištění – nově jako jediná na trhu srovnává online životní pojištění. Klientovi v rámci srovnání ukáže reálné nabídky od několika pojišťoven a pomůže mu lépe se v nich zorientovat. Podle vyjádření společnosti může klient díky službě RIXO.cz za dobu trvání pojištění ušetřit až desetitisíce korun.

Více zde →

Služba Rixo.cz oznámila, že jako první na trhu dokáže porovnat nabídky životního pojištění online. Po vyplnění základních údajů hned ukáže zájemcům konkrétní produkty s cenou a dalšími podrobnostmi.

Více zde →

První pojišťovací služba, která srovná nabídky všech typů pojištění. Jako jediná srovná online také nabídky životního pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky několika pojišťoven. Pomůže mu se lépe zorientovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven. V mnoha případech díky RIXO.cz klient za dobu trvání pojištění ušetří až desetitisíce.

Více zde →

První pojišťovací služba, která srovná nabídky všech typů pojištění. Jako jediná srovná online také nabídky životního pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky několika pojišťoven. Pomůže mu se lépe zorientovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven. V mnoha případech díky RIXO.cz klient za dobu trvání pojištění ušetří až desetitisíce.

Více zde →

Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí. Zapomínají si ho totiž pravidelně aktualizovat, například po rekonstrukci domu nebo bytu.

Více zde →

Češi zbytečně vyhazují peníze oknem za pojistky, které v případě tragédie často vůbec nepomohou. Po revizi všech pojistek nebo sjednání nového a lepšího pojištění, můžou měsíčně ušetřit až tisíce korun.

Více zde →

Životní pojištění patří mezi složitější finanční produkty a lidé při jeho sjednávání často chybují. Nejenže mají špatně nastavená rizika, ale dost často za něj platí více, než je nutné.

Více zde →

Proč je dobré si pravidelně kontrolovat autopojištění? Jak si správně nastavit limity pojištění a která rizika je dobré si připojistit? Kdy se vyplatí mít i havarijní pojištění a kdy je to už zbytečné utrácení peněz?  Vaše nejčastější dotazy zodpoví nezávislý expert z pojišťovací služby RIXO.cz.

Více zde →

Namrzlé chodníky nejsou problémem pouze vánočních svátků a oslav nového roku. Kdo je zodpovědný za jejich úklid, kdo a za jakých okolností bude platit odškodné je velkým tématem po celé zimní období.

Více zde →

Stěhovací služba není žádná složitá raketová věda, ale vyžaduje zkušeností, znalosti a zodpovědný tým.

Více zde →

Ačkoliv letošní Silvestr bude pravděpodobně v mnoha ohledech jiný, než bývá zvykem, oslavy příchodu nového roku kromě radosti a veselí přinášejí každoročně situace, které se mohou obratem změnit v pojistnou událost. V jakých případech se může hodit pojištění odpovědnosti a co dělat, když rachejtle poničí vaše vozidlo?

Více zde →

Vánoce by sice měly být svátky klidu a pohody, ale stačí málo a stane se z nich pohroma. Většinu z nepříjemných události zvládne pokrýt pojištění. Jen jedno ale na všechny možné vánoční nehody nestačí. Podívejte se, které pojištění existuje a nač se může hodit.

Více zde →

Vánoční svátky a oslavy nového roku přináší každoročně situace, které se mohou obratem změnit v pojistnou událost. Víte, jaký typ pojištění vám kryje požár způsobený hořící svíčkou, rachejtle, které poničí vaše vozidlo či zkažené jídlo v rozbité lednici?

Více zde →

Že jsou Vánoce svátky klidu a míru, bohužel občas neplatí. Stačí chvilka nepozornosti a padající stromek zkazí vánoční atmosféru.

Více zde →

Vánoční svátky kromě pohody, klidu a radosti každoročně bohužel přinášejí i nepříliš pohodové situace, které se mohou obratem změnit v pojistnou událost. Víte, jaký typ pojištění vám kryje požár způsobený hořící svíčkou, rozbití vystaveného zboží v obchodu či zkažené jídlo v rozbité lednici?

Více zde →

Ústřední postavou nové kampaně služby Rixo.cz je plyšová postava Rixo, která představuje výhody této pojišťovací služby.

Více zde →

„Neriskujte a radši rixujte,“ nabádá pojišťovací služba v nové kampani od Werk Campu.

Více zde →

Pojišťovací služba RIXO.cz spouští novou komunikační kampaň. Služba nově klientům nabízí online srovnání všech typů pojištění. Prostřednictvím plyšové postavy Rixa postupně představí celé portfolio služeb i benefity, které nabízí.

Více zde →

Díky stále vyšším limitům při újmách na zdraví i majetku není neobvyklé, že limit povinného ručení na plnění zkrátka nestačí. Je proto na místě uvažovat o takových pojištění, která nezůstávají u zákonem daných limitů a nabízí limity vyšší. Právě tato volba může člověku ušetřit opravdu velké množství peněz.

Více zde →

Jaké jsou nové trendy v pojišťovnictví? Jaké typy pojištění lze sjednat zcela online a kdy je potřeba s klientem mluvit? Jak technologie pomáhají při sjednávání pojištění online? O tom všem jsme si povídali s Pavlem Krbcem a Martinem Ždímalem z pojišťovací služby RIXO.cz.

Více zde →

Jiřina Bohdalová v rozhovoru s Martinem Ždímalem, CTO RIXO.cz. 

Více zde →

České pojišťovny a srovnávače pravidelně uvádějí na trh nové služby, které přinášejí klientům větší komfort. Se zjednodušením v poslední době přišlo hned několik pojišťovacích společností. Kvůli řadě věcí už se ani nemusí telefonovat, postačí internet, pár minut a máte hotovo. Existuje dokonce i služba, která funguje pouze v online prostředí. Pojistek přes ni lze navíc uzavírat hned několik.

Více zde →

Potřebujete si srovnat ceny povinného ručení a havarijního pojištění? Na RIXO.cz vám s tím pomůžou. Do několika minut vám zcela online porovnají nabídky pojišťoven a vyberou 3 nejvýhodnější a na míru vašim požadavkům.

Více zde →

Potřebujete si sjednat povinné ručení nebo havarijní pojištění? Nemáte u sebe techničák a neznáte přesné údaje o svém automobilu? Nevadí. RIXO.cz vám s tím pomůže. Do několika minut vám zcela online porovná nabídky pojišťoven a vybere 3 nejvýhodnější nabídky autopojištění, na míru vašim požadavkům.

Více zde →

Na českém trhu s pojištěním se neustále objevují nové služby. Nejnověji je možné uzavřít pojistku na auto, aniž byste to museli řešit po telefonu.

Více zde →

Pojištěný majetek má většina českých domácností. V mnohých z nich však musí počítat s tím, že v případě škodní události budou výrazně tratit. Nemají totiž dobře nastavenou pojistnou smlouvu a jejich byty či domy tak mohou být tzv. podpojištěny. Pravidelná aktualizace pojistných smluv se tak rozhodně vyplatí.

Více zde →

Žijeme v rozmanité době, kdy máme doslova na dosah ruky rozsáhlé možnosti. Za největší změnu vděčíme především internetu. S jeho pomocí se totiž můžeme propojit s celým světem, snadněji komunikovat a mít přímý přístup k informacím. Současně má téměř každý z nás po ruce chytrý telefon, který jde ruku v ruce se zmiňovaným internet a umožňuje nám propojení v rámci několika sekund. Na tyto skvělé vynálezy samozřejmě musela zareagovat i moderní doba. Zatímco někomu se digitální transformace podařila na výbornou, jiní s ní doposud zápasí.

Více zde →

Nedávné povodně a přívalové deště ukázaly, jak důležité je mít pojištěný majetek. Jenže i řada pojištěných zažila nečekané zklamání. Můžou za ně chyby, kvůli kterým jim pojišťovny krátily pojistné, nebo ho nevyplatily vůbec. Podívejte se na 8 nejčastějších chyb, které vás připraví o peníze.

Více zde →

Šest z deseti majetkových smluv je podpojištěných. Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí.

Více zde →

Červnové bouřky a povodně způsobily škody nejméně za tři čtvrtě miliardy. Vyplývá to z údajů, které MF DNES získala od šesti největších pojišťoven, které dohromady pokrývají téměř 90 procent trhu. Majetek nejvíce ničily povodně a záplavy. Lidé pojišťovnám hlásili zatopené sklepy, garáže či přízemí rodinných domů.

Více zde →

Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí. Online pojišťovací služba RIXO.cz odhalila, že 6 z 10 majetkových smluv je podpojištěných. Nemovitost průměrně o 1,8 milionu Kč a domácnost o 200 tisíc Kč.

Více zde →

Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí. Online pojišťovací služba RIXO.cz odhalila, že 6 z 10 majetkových smluv je podpojištěných. Nemovitost průměrně o 1,8 milionu Kč a domácnost o 200 tisíc Kč.

Více zde →

Jiřina Bohdalová v půlhodince inspirací a zajímavostí pro volný čas.

Více zde →

Jedny z největších škod v Česku způsobuje velká voda, která se může objevit z hodiny na hodinu. Z dostupných dat RIXO.cz vyplývá, že u 30 % pojištěných domů chybí pojištění povodně, u bytů je to až 50 %.

Více zde →

Máte nárok na plnění ze smlouvy o životním pojištění, pokud jste v karanténě anebo doma pečujete o dítě, protože se uzavřely školy? A jak je to s krytím v případě nákazy anebo pokud jste museli uzavřít na základě mimořádných opatření provozovnu? Přečtěte si nejčastější otázky životně pojištěných.

Více zde →

Léto bývá časem, kdy si užíváme sluníčka, sportování a pobytu na vzduchu. Zároveň je dobou, kdy se častěji objevují bouřky, kroupy, bleskové povodně, ale třeba i úrazy při sportování. Ne všem pohromám lze zabránit, ale zmírnit jejich následky lze vhodným pojištěním.

Více zde →

Novým generálním ředitelem online pojišťovací služby Rixo.cz je od začátku tohoto týdne Pavel Krbec. Vystřídal dosavadního šéfa Aleše Žárského.

Více zde →

V souvislosti s nedávným převzetím on-line pojišťovací služby RIXO.cz skupinou EMMA Capital dochází s účinností od 19.5.2020 ke změně na pozici generálního ředitele (CEO) této společnosti. Dosavadního generálního ředitele Aleše Žárského nahradí Pavel Krbec.

Více zde →

Generálním ředitelem online pojišťovací služby Rixo.cz se stal Pavel Krbec.

Více zde →

Dostali jste se vlivem koronaviru do obtížné finanční situace a chybí vám peníze na zaplacení pojistky. Hrozí vám penále či exekuce? Dají se snížit či odložit splátky pojistného nebo je jedinou možností zrušení smlouvy? Na tyto a další otázky odpovídal expert na pojištění Aleš Žárský z RIXO.cz.

Více zde →

Dostali jste se vlivem koronaviru do obtížné finanční situace a chybí vám peníze na zaplacení pojistky. Hrozí vám penále či exekuce? Dají se snížit či odložit splátky pojistného nebo je jedinou možností zrušení smlouvy?  

Více zde →

Koncept reklamy se opírá o absurdní televizní soutěž, má ukázat technologické výhody online pojišťovacího „makléře“. Rixo, za níž stojí skupina Emma Capital Jiřího Šmejce, chce na trhu s neživotním a rizikovým životním pojištěním získat podíl pět procent.

Více zde →

Pojištění Rixo skupiny Emma Capital Jiřího Šmejce jde do televize s první svou reklamou.

Více zde →

Služba Rixo spouští kampaň s formátem televizní soutěže.

Více zde →

Dostali jste se kvůli pandemii do finanční tísně a hledáte řešení, jak snížit pojistné? Potřebujete spolehlivou pojistku na auto či dům? Obáváte se o své zdraví a chcete poradit s výběrem životního pojištění? Ptejte se nezávislého experta Aleše Žárského ze služby RIXO.cz. Ta jako jediná v Česku online a zdarma zkontroluje lidem pojistné smlouvy a pomáhá je vylepšit.

Více zde →

Zbytečně vysoké pojistné, navíc bez krytí důležitých rizik. Takto má podle odborníků nastavenou pojistnou smlouvu celá řada Čechů. Řešení k nápravě existuje.

Více zde →

Připravili jsme praktický přehled rad, jak ke sjednaným pojistným smlouvám přistupovat.

Více zde →

Kryjí vaše pojistné smlouvy vše, co je potřeba? Nejsou zbytečné předražené? Odborné odpovědi získáte velmi snadno.

Více zde →

Co a na kolik pojistit? Jednoduchá otázka, která ale nemá úplně jednoznačnou odpověď. Díky našemu návodu ale budete vědět, na co si dát pozor.

Více zde →

Karanténa způsobila mnoha lidem v Česku finanční problémy. Musí proto omezit své výdaje. Jedním ze způsobů, kde se dá ušetřit i několik tisíc, může být pojištění. Zjistěte, zda na něm zbytečně nepřeplácíte..

Více zde →

Jaký byl průběh uplynulého roku optikou pojistného trhu a jaké budou klíčové momenty roku 2020? V dnešním zamyšlení představí své postřehy Aleš Žárský, CEO společnosti RIXO. Loňský rok nepřinesl žádnou revoluci, ale i tak se na trhu objevily nové produkty, které potvrzují či naopak boří trendy posledních let. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Více zde →

Snad nikomu se v těchto dnech nechce stát ve frontách na úřadech, v bankách nebo na poště. Ale co když potřebujete podat daňové přiznání, narychlo sjednat pojištění nebo se registrovat na úřadu práce? Mnoho záležitostí dnes naštěstí zvládnete obstarat online. Poradíme, které to jsou.

Více zde →

Snad nikomu se v těchto dnech nechce stát ve frontách na úřadech, v bankách nebo na poště. Ale co když potřebujete podat daňové přiznání, narychlo sjednat pojištění nebo se registrovat na úřadu práce?

Více zde →

Většina motoristů si sjedná povinné ručení nebo havarijní pojištění při pořízení auta, a pak už na pojistky kašle. Prostě platí složenky, které jim přijdou, protože na hledání výhodnější alternativy nemají čas ani schopnosti. Český startup přišel s aplikací, která to udělá za ně a zdarma, protože si na sebe vydělává provizemi od pojišťoven. Stačí smlouvy v mobilu nebo počítači naskenovat a poslat. Zpět přijde bodové hodnocení a návrhy na vylepšení a úspory.

Více zde →

Doba karantény a nuceného odpočinku od každodenního chození do práce, alespoň u některých z nás, může vést k tomu, že se dostaneme k věcem, které stále odkládáme. Takovým počinem může být třeba odpověď na otázku: „Mám uzavřeno vhodné povinné ručení nebo havarijní pojištění?“. S odpovědí vám pomůže expert z nezávislé pojišťovací služby RIXO.cz. Které služby se tedy hodí mít a za co naopak nepřeplácet?

Více zde →

Vytopili jste sousedy, váš pes někoho pokousal nebo dítě něco rozbilo v obchodě? Pokud máte uzavřenou pojistku na blbost, neváhejte ji uplatnit.

Více zde →

Víte, zda vaše pojistky pokrývají běžná rizika? Neplatíte zbytečně moc? Máte správně nastavené limity? A víte vůbec, kde je máte doma založené? Pokud váháte s odpověďmi, nechte si pojistky raději zdarma zkontrolovat. Vyhnete se tak zbytečným výdajům nebo i tragédii.

Více zde →

Nudit se rozhodně nemusíte. Využijte neplánovaný volný čas sama pro sebe.

Více zde →

V souvislosti s nařízením vlády je nutné trávit co nejvíce času doma. Důležité opatření s sebou ale přináší i rizika v podobě stresu, všemožných obav a nudy. Aby vás tyto myšlenky nezačaly sžírat, využijte nastalou situaci jako příležitost ke zlepšení sebe sama. Přinášíme tipy na činnosti, které vám pomohou vyvarovat se negativním myšlenkám, a zároveň využít drahocenný čas efektivně.

Více zde →

Obava o vlastní zdraví i zdraví blízkých osob rezonuje v posledních týdnech v celé společnosti a projevuje se v mnoha odvětvích. Jak je to tedy v případě onemocnění koronavirem v souvislosti s životním pojištěním a co všechno Češi o svém pojištění vůbec neví?

Více zde →

Obava o vlastní zdraví i zdraví blízkých osob rezonuje v posledních týdnech v celé společnosti a projevuje se v mnoha odvětvích. Jak je to tedy v případě onemocnění koronavirem v souvislosti s životním pojištěním a co všechno Češi o svém pojištění vůbec neví?

Více zde →

Každý ví, že nechat věci bez dozoru v autě, byť na pár minut, je risk. Občas se ale stane, že zapomenete na navigaci, odběhnete si do obchodu nebo vyzvednout dítě do školky. A příležitost pro zloděje je na světě.

Více zde →

Měli jste na dálnici už kolikrát namále a skoro jste se srazili s kamionem? Trpíte, když musíte parkovat na přeplněných parkovištích, kde hrozí, že vám někdo poškrábe auto? Vběhla vám do cesty srna a poškodila přední nápravu? Pokud si myslíte, že všechny trable vyřeší vaše pár let stará pojistka, můžete být zklamaní. Nepodceňujete její důležitost, aktuálnost a nespokojte se s nejlevnější variantou, která vám v případě tragédie vůbec nepomůže.

Více zde →

Pokrývají vaše pojistky všechna běžná rizika? Nepřeplácíte zbytečně až tisíce korun? Máte správně nastavené limity? Revidujete je pravidelně? A víte vůbec, kde je máte doma založené? Pokud váháte, nechte si pojistky zkontrolovat, vyhnete se zbytečným výdajům nebo i tragédii.

Více zde →

Novým obchodním ředitelem online služby v pojišťovnictví Rixo.cz (majitel skupina Home Credit) se stal Martin Dolanský (foto). Jeho úkolem bude, aby zákazníci dostali“včas správné hodnocení svých pojistných smluv a nové nabídky nového pojištění podle doporučení Rixo indexu“.

Více zde →

Na pozici CSO nastoupil do RIXO.cz Martin Dolanský, který se v pojišťovnictví pohybuje již od roku 2001. Dříve působil v České pojišťovně, Generali PPF a posledních 8 let v Allianz pojišťovně na obchodních pozicích, kde byl mimo jiné odpovědný za online prodeje Allianz a Market Management.

Více zde →

Na pozici PR managera online pojišťovací služby Rixo.cz (skupina Home Credit) nastoupila Michaela Bartošová. Ta se v oblasti PR a marketingu pohybuje více než deset let.

Více zde →

České firmy využívající technologie a inovace považují marketing za nezbytný pro svůj chod, ukazuje průzkum společnosti Zonky a agentury Ipsos.

Více zde →

Vytopili jste sousedy? Srazili jste se na sjezdovce s jiným lyžařem nebo váš potomek vysklil sousedovi okno? Pokud si myslíte, že vše vyřídíte pomocí »pojistky na blbost«, můžete být zklamaní. Slepě se na ni spoléhat se nevyplácí.

Více zde →

Jaký byl průběh uplynulého roku optikou pojistného trhu a jaké budou klíčové momenty roku 2020? V dnešním zamyšlení představí své postřehy Aleš Žárský, CEO společnosti RIXO.

Více zde →

Přestože není kvůli špatnému stavu českých silnic a dálnic srážka s kamionem nic neobvyklého, Češi stále podceňují limity svého povinného ručení a sjednávají si ho pouze na nejmenší zákonný limit, což je 35 milionů korun.

Více zde →

Druhý ročník soutěže Zonky Innovation Awards odstartoval. Celkem 81 projektů se uchází o ceny v několika kategoriích. 

Více zde →

Jaký byl průběh uplynulého roku optikou pojistného trhu a jaké budou klíčové momenty roku 2020?

Více zde →

Orkán Sabina už druhý den decimuje Česko. V některých částech republiky poničila bouře desítky domů i aut, na která popadaly stromy. Někteří z lidí, kteří kvůli orkánu přišli o majetek, si ale budou muset opravy platit ze svého. Nebyli totiž pojištění.

Více zde →

 

Kvůli silnému větru je dnes ráno přerušen provoz vlaků zhruba na dvou desítkách tratí. Jde třeba o spojení mezi Klatovy a Plzní, Českými Budějovicemi a Českými Velenicemi nebo Jindřichovým Hradcem a Počátky. Bez dodávek elektřiny zůstávají tisíce domácností v Česku. Pojišťovny uvedly, že v tuto chvíli evidují škody za stovky milionů korun.

Více zde →

Českou republikou se prohání bouře Sabina. Tisíce domácností zůstává bez elektřiny, hasiči řeší spadlé stromy na autech, silnicích a domech. Ten, kdo je špatně pojištěný, nebo nemá pojištění vůbec, bude bez odškodnění.

Více zde →

Víte, zda vaše pojistky pokrývají všechna běžná rizika? Nepřeplácíte zbytečně? Máte správně nastavené limity? Revidujete je pravidelně? A víte vůbec, kde je máte doma založené? Pokud váháte, nechte si pojistky zkontrolovat, vyhnete se zbytečným výdajům nebo i tragédii.

Více zde →

“Zjistili jsme, že až 70 % lidí má pojištění špatně nastavené. Pak se stává, že pojišťovna škodu neproplatí. Je to kvůli tomu, že smlouva třeba není aktuální nebo nekryje všechno, co je třeba,“ říká o pojištění Čechů Aleš Žárský, ředitel on-line pojišťovací služby RIXO.cz

Více zde →

Ruku na srdce. Skutečně máte správně nastavené pojištění? Pokud ano, gratulujeme! Jestli s odpovědí váháte, nechte si ho zkontrolovat, ať nevyhazujete oknem peníze za pojistky, které vám v případě tragédie nepomohou. Do Česka vstupuje služba, která umí posoudit výhodnost vašich pojistných smluv.

Více zde →

Tohle slovo rezonuje všude kolem nás. Zdražování! Připlatíme si za energie, potraviny, služby, pohonné hmoty. Zaslechli jste někdy v poslední době, že by na něčem bylo pro změnu možné ušetřit? Protože zvyšování cen avizují i pojišťovny, je třeba si dobře pohlídat, za co platíte. A proto jsou zde srovnávače pojištění. Díky nim nezaplatíte za pojistku více, než je nutné.

Více zde →

Rakousko se od pondělí na nejméně 10 dní uzavře všem turistům. Lyžaři, kteří plánovali zajet si do Alp, mají smůlu. A není vyloučeno, že Vídeň nechá hranice zavřené delší dobu. Čechům tak možná nezbude než zamířit lyžovat do Itálie. Tam se však změnil zákon, který stanovuje pravidla chování na sjezdovkách. Redakce TN.cz zjistila, na co se musíte připravit.

Více zde →

S příchodem rodiny je dobré myslet na zadní vrátka a sjednat si vhodné životní pojištění. Dávno už neplatí, že si ho pořizuje pouze živitel rodiny. Důležité je i pro ženy na mateřské dovolené. Ani těm se totiž úraz nebo závažné onemocnění nevyhýbá. V reportáži se dozvíte, jak si takové životní pojištění správně nastavit, abyste ochránili vás i vaši rodinu.

Více zde →

Srovnat si nabídky povinného ručení a havarijního pojištění od několika pojišťoven se Češi už naučili. RIXO.cz vám jako jediný online srovnávač na trhu srovná i nabídky životního pojištění. Během pár minut dostanete nabídky od sedmi pojišťoven, abyste si mohli vybrat pro vás to ideální pojištění. To vám jiný srovnávač nenabídne.

Více zde →

RIXO.cz je první pojišťovací služba, která kromě povinného ručení a havarijního pojištění jako jediná srovná online také životní pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky od sedmi pojišťoven.

Více zde →

Jak vypovědět povinné ručení a havarijní pojištění, když nejste spokojeni nebo chcete využít výhodnější nabídku? Poskytovatele pojištění lze změnit zpravidla jednou ročně, když máte výročí. Existují však situace, kdy můžete smlouvu ukončit i v průběhu pojistného období.

Více zde →

Proč je dobré si pravidelně kontrolovat autopojištění? Jak si správně nastavit limity pojištění a která rizika je dobré si připojistit? Kdy se vyplatí mít i havarijní pojištění a kdy je to už zbytečné utrácení peněz? Vaše nejčastější dotazy zodpoví nezávislý expert z pojišťovací služby RIXO.cz.

Více zde →

S příchodem rodiny je dobré myslet na zadní vrátka a sjednat si vhodné životní pojištění. Ačkoliv v minulosti bylo zvykem, že se pojišťoval pouze živitel rodiny, tak dlouhodobá rizika hrozí každému. K úrazu nebo nemoci může dojít kdykoli, tedy i během mateřské dovolené.

Více zde →

Životní pojištění není spoření. Primárním účelem životního pojištění je krytí závažných rizik, která nás mohou během života potkat a způsobit tak dlouhodobý dramatický pokles příjmů.

Více zde →

Devatenáctý ročník Zlaté koruny, nejstarší soutěže finančních produktů u nás, vyhlásil vítěze. Nezávislá porota odborníků, která má téměř 400 členů, zhodnotila celkem 202 produktů ve 24 kategoriích. Zabodovaly především inovativní produkty reagující na masivní trend digitalizace bankovního prostředí a ty, které nejvíc pamatují na obsahový přínos a uživatelský komfort pro uživatele.

Více zde →

Češi jsou milovníci psů a koček. Do nadoblačných výšin ale touhu po čtyřnohém kamarádovi vyhnal až koronavir. Jenže mazlíček nepřináší jen radosti…

Více zde →

Nákup videoreklamy na eGRPy se pojišťovací službě Rixo osvědčuje, speciálně v případě televizního obsahu přeneseného do online, popisuje CEO Pavel Krbec.

Více zde →

Srovnat si povinné ručení a havarijní pojištění se už Češi naučili, teď si ale stejným způsobem mohou srovnat i životní pojištění, které většina lidí často odkládá kvůli množství pojistných podmínek. Pro zdravého člověka je totiž mnohdy nepředstavitelné vžít se do situace, kdy bude například řešit různé stupně invalidity.

Více zde →

RIXO.cz – pojišťovací služba, která srovnává nabídky všech typů pojištění – nově jako jediná na trhu srovnává online životní pojištění. Klientovi v rámci srovnání ukáže reálné nabídky od několika pojišťoven a pomůže mu lépe se v nich zorientovat. Podle vyjádření společnosti může klient díky službě RIXO.cz za dobu trvání pojištění ušetřit až desetitisíce korun.

Více zde →

Služba Rixo.cz oznámila, že jako první na trhu dokáže porovnat nabídky životního pojištění online. Po vyplnění základních údajů hned ukáže zájemcům konkrétní produkty s cenou a dalšími podrobnostmi.

Více zde →

První pojišťovací služba, která srovná nabídky všech typů pojištění. Jako jediná srovná online také nabídky životního pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky několika pojišťoven. Pomůže mu se lépe zorientovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven. V mnoha případech díky RIXO.cz klient za dobu trvání pojištění ušetří až desetitisíce.

Více zde →

První pojišťovací služba, která srovná nabídky všech typů pojištění. Jako jediná srovná online také nabídky životního pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky několika pojišťoven. Pomůže mu se lépe zorientovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven. V mnoha případech díky RIXO.cz klient za dobu trvání pojištění ušetří až desetitisíce.

Více zde →

Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí. Zapomínají si ho totiž pravidelně aktualizovat, například po rekonstrukci domu nebo bytu.

Více zde →

Češi zbytečně vyhazují peníze oknem za pojistky, které v případě tragédie často vůbec nepomohou. Po revizi všech pojistek nebo sjednání nového a lepšího pojištění, můžou měsíčně ušetřit až tisíce korun.

Více zde →

Životní pojištění patří mezi složitější finanční produkty a lidé při jeho sjednávání často chybují. Nejenže mají špatně nastavená rizika, ale dost často za něj platí více, než je nutné.

Více zde →

Proč je dobré si pravidelně kontrolovat autopojištění? Jak si správně nastavit limity pojištění a která rizika je dobré si připojistit? Kdy se vyplatí mít i havarijní pojištění a kdy je to už zbytečné utrácení peněz?  Vaše nejčastější dotazy zodpoví nezávislý expert z pojišťovací služby RIXO.cz.

Více zde →

Namrzlé chodníky nejsou problémem pouze vánočních svátků a oslav nového roku. Kdo je zodpovědný za jejich úklid, kdo a za jakých okolností bude platit odškodné je velkým tématem po celé zimní období.

Více zde →

Stěhovací služba není žádná složitá raketová věda, ale vyžaduje zkušeností, znalosti a zodpovědný tým.

Více zde →

Ačkoliv letošní Silvestr bude pravděpodobně v mnoha ohledech jiný, než bývá zvykem, oslavy příchodu nového roku kromě radosti a veselí přinášejí každoročně situace, které se mohou obratem změnit v pojistnou událost. V jakých případech se může hodit pojištění odpovědnosti a co dělat, když rachejtle poničí vaše vozidlo?

Více zde →

Vánoce by sice měly být svátky klidu a pohody, ale stačí málo a stane se z nich pohroma. Většinu z nepříjemných události zvládne pokrýt pojištění. Jen jedno ale na všechny možné vánoční nehody nestačí. Podívejte se, které pojištění existuje a nač se může hodit.

Více zde →

Vánoční svátky a oslavy nového roku přináší každoročně situace, které se mohou obratem změnit v pojistnou událost. Víte, jaký typ pojištění vám kryje požár způsobený hořící svíčkou, rachejtle, které poničí vaše vozidlo či zkažené jídlo v rozbité lednici?

Více zde →

Že jsou Vánoce svátky klidu a míru, bohužel občas neplatí. Stačí chvilka nepozornosti a padající stromek zkazí vánoční atmosféru.

Více zde →

Vánoční svátky kromě pohody, klidu a radosti každoročně bohužel přinášejí i nepříliš pohodové situace, které se mohou obratem změnit v pojistnou událost. Víte, jaký typ pojištění vám kryje požár způsobený hořící svíčkou, rozbití vystaveného zboží v obchodu či zkažené jídlo v rozbité lednici?

Více zde →

Ústřední postavou nové kampaně služby Rixo.cz je plyšová postava Rixo, která představuje výhody této pojišťovací služby.

Více zde →

„Neriskujte a radši rixujte,“ nabádá pojišťovací služba v nové kampani od Werk Campu.

Více zde →

Pojišťovací služba RIXO.cz spouští novou komunikační kampaň. Služba nově klientům nabízí online srovnání všech typů pojištění. Prostřednictvím plyšové postavy Rixa postupně představí celé portfolio služeb i benefity, které nabízí.

Více zde →

Díky stále vyšším limitům při újmách na zdraví i majetku není neobvyklé, že limit povinného ručení na plnění zkrátka nestačí. Je proto na místě uvažovat o takových pojištění, která nezůstávají u zákonem daných limitů a nabízí limity vyšší. Právě tato volba může člověku ušetřit opravdu velké množství peněz.

Více zde →

Jaké jsou nové trendy v pojišťovnictví? Jaké typy pojištění lze sjednat zcela online a kdy je potřeba s klientem mluvit? Jak technologie pomáhají při sjednávání pojištění online? O tom všem jsme si povídali s Pavlem Krbcem a Martinem Ždímalem z pojišťovací služby RIXO.cz.

Více zde →

Jiřina Bohdalová v rozhovoru s Martinem Ždímalem, CTO RIXO.cz. 

Více zde →

České pojišťovny a srovnávače pravidelně uvádějí na trh nové služby, které přinášejí klientům větší komfort. Se zjednodušením v poslední době přišlo hned několik pojišťovacích společností. Kvůli řadě věcí už se ani nemusí telefonovat, postačí internet, pár minut a máte hotovo. Existuje dokonce i služba, která funguje pouze v online prostředí. Pojistek přes ni lze navíc uzavírat hned několik.

Více zde →

Potřebujete si srovnat ceny povinného ručení a havarijního pojištění? Na RIXO.cz vám s tím pomůžou. Do několika minut vám zcela online porovnají nabídky pojišťoven a vyberou 3 nejvýhodnější a na míru vašim požadavkům.

Více zde →

Potřebujete si sjednat povinné ručení nebo havarijní pojištění? Nemáte u sebe techničák a neznáte přesné údaje o svém automobilu? Nevadí. RIXO.cz vám s tím pomůže. Do několika minut vám zcela online porovná nabídky pojišťoven a vybere 3 nejvýhodnější nabídky autopojištění, na míru vašim požadavkům.

Více zde →

Na českém trhu s pojištěním se neustále objevují nové služby. Nejnověji je možné uzavřít pojistku na auto, aniž byste to museli řešit po telefonu.

Více zde →

Pojištěný majetek má většina českých domácností. V mnohých z nich však musí počítat s tím, že v případě škodní události budou výrazně tratit. Nemají totiž dobře nastavenou pojistnou smlouvu a jejich byty či domy tak mohou být tzv. podpojištěny. Pravidelná aktualizace pojistných smluv se tak rozhodně vyplatí.

Více zde →

Žijeme v rozmanité době, kdy máme doslova na dosah ruky rozsáhlé možnosti. Za největší změnu vděčíme především internetu. S jeho pomocí se totiž můžeme propojit s celým světem, snadněji komunikovat a mít přímý přístup k informacím. Současně má téměř každý z nás po ruce chytrý telefon, který jde ruku v ruce se zmiňovaným internet a umožňuje nám propojení v rámci několika sekund. Na tyto skvělé vynálezy samozřejmě musela zareagovat i moderní doba. Zatímco někomu se digitální transformace podařila na výbornou, jiní s ní doposud zápasí.

Více zde →

Nedávné povodně a přívalové deště ukázaly, jak důležité je mít pojištěný majetek. Jenže i řada pojištěných zažila nečekané zklamání. Můžou za ně chyby, kvůli kterým jim pojišťovny krátily pojistné, nebo ho nevyplatily vůbec. Podívejte se na 8 nejčastějších chyb, které vás připraví o peníze.

Více zde →

Šest z deseti majetkových smluv je podpojištěných. Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí.

Více zde →

Červnové bouřky a povodně způsobily škody nejméně za tři čtvrtě miliardy. Vyplývá to z údajů, které MF DNES získala od šesti největších pojišťoven, které dohromady pokrývají téměř 90 procent trhu. Majetek nejvíce ničily povodně a záplavy. Lidé pojišťovnám hlásili zatopené sklepy, garáže či přízemí rodinných domů.

Více zde →

Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí. Online pojišťovací služba RIXO.cz odhalila, že 6 z 10 majetkových smluv je podpojištěných. Nemovitost průměrně o 1,8 milionu Kč a domácnost o 200 tisíc Kč.

Více zde →

Pojistit si majetek před povodněmi, úderem blesku nebo krádeží se Češi už celkem naučili. Starat se o své pojištění ale ještě příliš neumí. Online pojišťovací služba RIXO.cz odhalila, že 6 z 10 majetkových smluv je podpojištěných. Nemovitost průměrně o 1,8 milionu Kč a domácnost o 200 tisíc Kč.

Více zde →

Jiřina Bohdalová v půlhodince inspirací a zajímavostí pro volný čas.

Více zde →

Jedny z největších škod v Česku způsobuje velká voda, která se může objevit z hodiny na hodinu. Z dostupných dat RIXO.cz vyplývá, že u 30 % pojištěných domů chybí pojištění povodně, u bytů je to až 50 %.

Více zde →

Máte nárok na plnění ze smlouvy o životním pojištění, pokud jste v karanténě anebo doma pečujete o dítě, protože se uzavřely školy? A jak je to s krytím v případě nákazy anebo pokud jste museli uzavřít na základě mimořádných opatření provozovnu? Přečtěte si nejčastější otázky životně pojištěných.

Více zde →

Léto bývá časem, kdy si užíváme sluníčka, sportování a pobytu na vzduchu. Zároveň je dobou, kdy se častěji objevují bouřky, kroupy, bleskové povodně, ale třeba i úrazy při sportování. Ne všem pohromám lze zabránit, ale zmírnit jejich následky lze vhodným pojištěním.

Více zde →

Novým generálním ředitelem online pojišťovací služby Rixo.cz je od začátku tohoto týdne Pavel Krbec. Vystřídal dosavadního šéfa Aleše Žárského.

Více zde →

V souvislosti s nedávným převzetím on-line pojišťovací služby RIXO.cz skupinou EMMA Capital dochází s účinností od 19.5.2020 ke změně na pozici generálního ředitele (CEO) této společnosti. Dosavadního generálního ředitele Aleše Žárského nahradí Pavel Krbec.

Více zde →

Generálním ředitelem online pojišťovací služby Rixo.cz se stal Pavel Krbec.

Více zde →

Dostali jste se vlivem koronaviru do obtížné finanční situace a chybí vám peníze na zaplacení pojistky. Hrozí vám penále či exekuce? Dají se snížit či odložit splátky pojistného nebo je jedinou možností zrušení smlouvy? Na tyto a další otázky odpovídal expert na pojištění Aleš Žárský z RIXO.cz.

Více zde →

Dostali jste se vlivem koronaviru do obtížné finanční situace a chybí vám peníze na zaplacení pojistky. Hrozí vám penále či exekuce? Dají se snížit či odložit splátky pojistného nebo je jedinou možností zrušení smlouvy?  

Více zde →

Koncept reklamy se opírá o absurdní televizní soutěž, má ukázat technologické výhody online pojišťovacího „makléře“. Rixo, za níž stojí skupina Emma Capital Jiřího Šmejce, chce na trhu s neživotním a rizikovým životním pojištěním získat podíl pět procent.

Více zde →

Pojištění Rixo skupiny Emma Capital Jiřího Šmejce jde do televize s první svou reklamou.

Více zde →

Služba Rixo spouští kampaň s formátem televizní soutěže.

Více zde →

Dostali jste se kvůli pandemii do finanční tísně a hledáte řešení, jak snížit pojistné? Potřebujete spolehlivou pojistku na auto či dům? Obáváte se o své zdraví a chcete poradit s výběrem životního pojištění? Ptejte se nezávislého experta Aleše Žárského ze služby RIXO.cz. Ta jako jediná v Česku online a zdarma zkontroluje lidem pojistné smlouvy a pomáhá je vylepšit.

Více zde →

Zbytečně vysoké pojistné, navíc bez krytí důležitých rizik. Takto má podle odborníků nastavenou pojistnou smlouvu celá řada Čechů. Řešení k nápravě existuje.

Více zde →

Připravili jsme praktický přehled rad, jak ke sjednaným pojistným smlouvám přistupovat.

Více zde →

Kryjí vaše pojistné smlouvy vše, co je potřeba? Nejsou zbytečné předražené? Odborné odpovědi získáte velmi snadno.

Více zde →

Co a na kolik pojistit? Jednoduchá otázka, která ale nemá úplně jednoznačnou odpověď. Díky našemu návodu ale budete vědět, na co si dát pozor.

Více zde →

Karanténa způsobila mnoha lidem v Česku finanční problémy. Musí proto omezit své výdaje. Jedním ze způsobů, kde se dá ušetřit i několik tisíc, může být pojištění. Zjistěte, zda na něm zbytečně nepřeplácíte..

Více zde →

Jaký byl průběh uplynulého roku optikou pojistného trhu a jaké budou klíčové momenty roku 2020? V dnešním zamyšlení představí své postřehy Aleš Žárský, CEO společnosti RIXO. Loňský rok nepřinesl žádnou revoluci, ale i tak se na trhu objevily nové produkty, které potvrzují či naopak boří trendy posledních let. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Více zde →

Snad nikomu se v těchto dnech nechce stát ve frontách na úřadech, v bankách nebo na poště. Ale co když potřebujete podat daňové přiznání, narychlo sjednat pojištění nebo se registrovat na úřadu práce? Mnoho záležitostí dnes naštěstí zvládnete obstarat online. Poradíme, které to jsou.

Více zde →

Snad nikomu se v těchto dnech nechce stát ve frontách na úřadech, v bankách nebo na poště. Ale co když potřebujete podat daňové přiznání, narychlo sjednat pojištění nebo se registrovat na úřadu práce?

Více zde →

Většina motoristů si sjedná povinné ručení nebo havarijní pojištění při pořízení auta, a pak už na pojistky kašle. Prostě platí složenky, které jim přijdou, protože na hledání výhodnější alternativy nemají čas ani schopnosti. Český startup přišel s aplikací, která to udělá za ně a zdarma, protože si na sebe vydělává provizemi od pojišťoven. Stačí smlouvy v mobilu nebo počítači naskenovat a poslat. Zpět přijde bodové hodnocení a návrhy na vylepšení a úspory.

Více zde →

Doba karantény a nuceného odpočinku od každodenního chození do práce, alespoň u některých z nás, může vést k tomu, že se dostaneme k věcem, které stále odkládáme. Takovým počinem může být třeba odpověď na otázku: „Mám uzavřeno vhodné povinné ručení nebo havarijní pojištění?“. S odpovědí vám pomůže expert z nezávislé pojišťovací služby RIXO.cz. Které služby se tedy hodí mít a za co naopak nepřeplácet?

Více zde →

Vytopili jste sousedy, váš pes někoho pokousal nebo dítě něco rozbilo v obchodě? Pokud máte uzavřenou pojistku na blbost, neváhejte ji uplatnit.

Více zde →

Víte, zda vaše pojistky pokrývají běžná rizika? Neplatíte zbytečně moc? Máte správně nastavené limity? A víte vůbec, kde je máte doma založené? Pokud váháte s odpověďmi, nechte si pojistky raději zdarma zkontrolovat. Vyhnete se tak zbytečným výdajům nebo i tragédii.

Více zde →

Nudit se rozhodně nemusíte. Využijte neplánovaný volný čas sama pro sebe.

Více zde →

V souvislosti s nařízením vlády je nutné trávit co nejvíce času doma. Důležité opatření s sebou ale přináší i rizika v podobě stresu, všemožných obav a nudy. Aby vás tyto myšlenky nezačaly sžírat, využijte nastalou situaci jako příležitost ke zlepšení sebe sama. Přinášíme tipy na činnosti, které vám pomohou vyvarovat se negativním myšlenkám, a zároveň využít drahocenný čas efektivně.

Více zde →

Obava o vlastní zdraví i zdraví blízkých osob rezonuje v posledních týdnech v celé společnosti a projevuje se v mnoha odvětvích. Jak je to tedy v případě onemocnění koronavirem v souvislosti s životním pojištěním a co všechno Češi o svém pojištění vůbec neví?

Více zde →

Obava o vlastní zdraví i zdraví blízkých osob rezonuje v posledních týdnech v celé společnosti a projevuje se v mnoha odvětvích. Jak je to tedy v případě onemocnění koronavirem v souvislosti s životním pojištěním a co všechno Češi o svém pojištění vůbec neví?

Více zde →

Každý ví, že nechat věci bez dozoru v autě, byť na pár minut, je risk. Občas se ale stane, že zapomenete na navigaci, odběhnete si do obchodu nebo vyzvednout dítě do školky. A příležitost pro zloděje je na světě.

Více zde →

Měli jste na dálnici už kolikrát namále a skoro jste se srazili s kamionem? Trpíte, když musíte parkovat na přeplněných parkovištích, kde hrozí, že vám někdo poškrábe auto? Vběhla vám do cesty srna a poškodila přední nápravu? Pokud si myslíte, že všechny trable vyřeší vaše pár let stará pojistka, můžete být zklamaní. Nepodceňujete její důležitost, aktuálnost a nespokojte se s nejlevnější variantou, která vám v případě tragédie vůbec nepomůže.

Více zde →

Pokrývají vaše pojistky všechna běžná rizika? Nepřeplácíte zbytečně až tisíce korun? Máte správně nastavené limity? Revidujete je pravidelně? A víte vůbec, kde je máte doma založené? Pokud váháte, nechte si pojistky zkontrolovat, vyhnete se zbytečným výdajům nebo i tragédii.

Více zde →

Novým obchodním ředitelem online služby v pojišťovnictví Rixo.cz (majitel skupina Home Credit) se stal Martin Dolanský (foto). Jeho úkolem bude, aby zákazníci dostali“včas správné hodnocení svých pojistných smluv a nové nabídky nového pojištění podle doporučení Rixo indexu“.

Více zde →

Na pozici CSO nastoupil do RIXO.cz Martin Dolanský, který se v pojišťovnictví pohybuje již od roku 2001. Dříve působil v České pojišťovně, Generali PPF a posledních 8 let v Allianz pojišťovně na obchodních pozicích, kde byl mimo jiné odpovědný za online prodeje Allianz a Market Management.

Více zde →

Na pozici PR managera online pojišťovací služby Rixo.cz (skupina Home Credit) nastoupila Michaela Bartošová. Ta se v oblasti PR a marketingu pohybuje více než deset let.

Více zde →

České firmy využívající technologie a inovace považují marketing za nezbytný pro svůj chod, ukazuje průzkum společnosti Zonky a agentury Ipsos.

Více zde →

Vytopili jste sousedy? Srazili jste se na sjezdovce s jiným lyžařem nebo váš potomek vysklil sousedovi okno? Pokud si myslíte, že vše vyřídíte pomocí »pojistky na blbost«, můžete být zklamaní. Slepě se na ni spoléhat se nevyplácí.

Více zde →

Jaký byl průběh uplynulého roku optikou pojistného trhu a jaké budou klíčové momenty roku 2020? V dnešním zamyšlení představí své postřehy Aleš Žárský, CEO společnosti RIXO.

Více zde →

Přestože není kvůli špatnému stavu českých silnic a dálnic srážka s kamionem nic neobvyklého, Češi stále podceňují limity svého povinného ručení a sjednávají si ho pouze na nejmenší zákonný limit, což je 35 milionů korun.

Více zde →

Druhý ročník soutěže Zonky Innovation Awards odstartoval. Celkem 81 projektů se uchází o ceny v několika kategoriích. 

Více zde →

Jaký byl průběh uplynulého roku optikou pojistného trhu a jaké budou klíčové momenty roku 2020?

Více zde →

Orkán Sabina už druhý den decimuje Česko. V některých částech republiky poničila bouře desítky domů i aut, na která popadaly stromy. Někteří z lidí, kteří kvůli orkánu přišli o majetek, si ale budou muset opravy platit ze svého. Nebyli totiž pojištění.

Více zde →

 

Kvůli silnému větru je dnes ráno přerušen provoz vlaků zhruba na dvou desítkách tratí. Jde třeba o spojení mezi Klatovy a Plzní, Českými Budějovicemi a Českými Velenicemi nebo Jindřichovým Hradcem a Počátky. Bez dodávek elektřiny zůstávají tisíce domácností v Česku. Pojišťovny uvedly, že v tuto chvíli evidují škody za stovky milionů korun.

Více zde →

Českou republikou se prohání bouře Sabina. Tisíce domácností zůstává bez elektřiny, hasiči řeší spadlé stromy na autech, silnicích a domech. Ten, kdo je špatně pojištěný, nebo nemá pojištění vůbec, bude bez odškodnění.

Více zde →

Víte, zda vaše pojistky pokrývají všechna běžná rizika? Nepřeplácíte zbytečně? Máte správně nastavené limity? Revidujete je pravidelně? A víte vůbec, kde je máte doma založené? Pokud váháte, nechte si pojistky zkontrolovat, vyhnete se zbytečným výdajům nebo i tragédii.

Více zde →

“Zjistili jsme, že až 70 % lidí má pojištění špatně nastavené. Pak se stává, že pojišťovna škodu neproplatí. Je to kvůli tomu, že smlouva třeba není aktuální nebo nekryje všechno, co je třeba,“ říká o pojištění Čechů Aleš Žárský, ředitel on-line pojišťovací služby RIXO.cz

Více zde →

Ruku na srdce. Skutečně máte správně nastavené pojištění? Pokud ano, gratulujeme! Jestli s odpovědí váháte, nechte si ho zkontrolovat, ať nevyhazujete oknem peníze za pojistky, které vám v případě tragédie nepomohou. Do Česka vstupuje služba, která umí posoudit výhodnost vašich pojistných smluv.

Více zde →