Autopojištění má stanoveny výjimky, na které se daná pojistka nevztahuje. Pojďme se na ně podívat a jednu po druhé si projít.

 1. Škoda na vozidle způsobená mezi blízkými

Máte v rodině dvě auta a jste jejich vlastníkem. Váš syn ale jedním z nich nabourá to druhé. V tomto případě povinné ručení nepomůže. Pojištění podle zákona totiž nekryje škody na věcech pojištěného a jeho blízkých. Nepomohlo by tudíž ani to, kdyby bylo auto psané na syna. Škodu lze ale uhradit z havarijního pojištění.

2. Samostatné poškození pneumatik

Pneumatiky většinou představují výluku, na kterou se autopojištění nevztahuje, nicméně u některých pojišťoven se připojistit dají. Obvykle ale musíte počítat s tím, že pokud si pneumatiku zničíte, musíte opravu uhradit ze svého.

3. Nehoda, která vznikla nepřizpůsobením jízdy vlastnostem vozovky

V případě povinného ručení může pojišťovna škodu uhradit. Ale pokud by se prokázalo, že řidič hrubě porušil dopravní předpisy, jel např. na souvislé vrstvě sněhu v zimním období na letních pneumatikách, a to vedlo k nehodě, může po řidiči chtít náhradu. V případě pojištění havárie nedostanete vůbec nic.

4. Havárie v zahraničí

Plánujete dovolenou v zahraničí? Zkontrolujte si, ve kterých zemích vaše pojistka platí. Pozor, územní platnosti jsou jiné pro povinné ručení, další krytí i pro asistence. U povinného ručení najdete údaj na zelené kartě, platnost havarijního pojištění a asistence v podmínkách pojistné smlouvy. V případě Evropy bývá vyloučeno Bělorusko, Moldávie, Rusko či Ukrajina, ale u jednotlivých pojišťoven se to může lišit.
 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.