V souvislosti s nařízením vlády je nutné trávit co nejvíce času doma. Důležité opatření s sebou ale přináší i rizika v podobě stresu, všemožných obav a nudy. Aby vás tyto myšlenky nezačaly sžírat, využijte nastalou situaci jako příležitost ke zlepšení sebe sama. V RIXO.cz jsme se zamysleli nad tím, jaké činnosti pomáhají se vyvarovat negativním myšlenkám, a zároveň díky nim můžete využít volný čas efektivně.

Cvičte, třeba s koučem v mobilu

Pravidelný pohyb uvolňuje stres. Svoji pravidelnou cvičební lekci proto nahraďte jiným cvičením. Všemožné druhy cvičení najdete na YouTube. Zkuste se také podívat na stránky svého domovského klubu. Řada z nich se snaží vysílat lekce online. Efektivně lze využít i Instagram TV, kde tipy na cvičení sdílejí trenéři z celého světa. 

V karanténě se možná nevyhnete pocitům úzkosti nebo nervozity. Proto do svého denního programu zařazujte pravidelně relaxační techniky založené na vědomé práci s dechem.

Navštěvujte památky virtuálně

Kvůli koronavirové pandemii se nemůžete podívat do zahraničí ani navštěvovat památky nebo kulturní akce. Naštěstí ale máte možnost cestovat virtuálně. Díky službám Google Earth a Google Maps můžete prozkoumat třeba Paříž, New York nebo Sydney, podívat se na vrcholky hor nebo překrásné pláže. 

Své pomyslné dveře na dálku zpřístupnila také světová muzea, jako Van Goghovo muzeum v Amsterdamu, British Museum v Londýně nebo Metropolitní muzeum umění v New Yorku, kde se projdete expozicí luxusních šatů od Christiana Diora. U nás můžete virtuálně nahlédnout do Národního zemědělského muzea, nebo budovy Státní opery.

Udělejte si pořádek v dokumentech

Jednou z nejotravnějších činností vůbec je evidence „papírů“, jako jsou účtenky a pojištění. Proto to také každý odkládá. Teď máte příležitost vrhnout se na své kostlivce v šuplíku. Využijte online aplikace, do kterých můžete své dokumenty zdarma nahrát a jednou pro vždy skoncovat s jejich věčným hledáním. Na pojistné smlouvy použijte naši službu RIXO.cz

Jsme bezplatná online pojišťovací služba, díky které budete vždy správně pojištění. Nahrajte své pojistné smlouvy do internetového přehledu nebo aplikace a RIXO.cz vám je zdarma zkontroluje. Poskytneme vám zpětnou vazbu včetně doporučení, u které pojišťovny je možné si sjednat stejné pojištění za lepších podmínek.

Vylepšete si domov

Ve svém bytě budete teď trávit hodně času. Zcela jistě se budete lépe cítit tam, kde je to uklizené, vzdušné a kde z každého místa nepadají hromady věcí. Jaro je za rohem, a proto se věnujte jarnímu úklidu. Stejně tak se zbavte zbytečných věcí, které nemá cenu skladovat do příštího roku. Podívejte se na tipy návrhářů nebo stylistů, jak efektivně roztřídit oblečení, nebo zkuste aktuální hit úklidu podle koučky Marie Kondo.

Upevněte vztahy s blízkými

Dlouho jste se neozvali sestřenici a už si ani nepamatujete, kdy jste mluvili s babičkou? Anebo máte kamaráda, kterému jste neodepsali na zprávu nebo e-mail? Teď máte šanci ozvat se těm, na které jste zapomněli. Využívejte, pokud možno nástroje k videohovorům. Lépe tak poznáte, jak se vaši blízcí mají, můžete jim alespoň na dálku posílat úsměvy a pozitivně působit na jejich psychiku.

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy správně pojištěni. Klademe si za cíl správu pojištění zjednodušit, zpřehlednit a zefektivnit.