Itálie patří k nejoblíbenějším destinacím všech českých milovníků zimních sportů. A právě Italové od ledna letošního roku velmi zpřísnili pravidla. „Každý lyžař, snowboardista či skialpinista pohybující se na sjezdovkách musí mít uzavřené pojištění odpovědnosti, které ho ochrání v případě, že způsobí škodu na majetku nebo újmu na zdraví jiné osobě,“ upozorňuje Martin Ždímal z RIXO.cz.

Své o tom ví i pan David, který s rodinou vyrazil o jarních prázdninách do oblíbeného lyžařského střediska Livigno. „Ačkoliv je dcera výborná snowboardistka, srazila nešťastnou náhodou na sjezdovce staršího německého lyžaře. Ten si bohužel zlomil nohu, pohmoždil záda a zlomila se mu pravá lyže,“ popisuje pan David. 

Na místo okamžitě dorazili záchranáři a také italská policie, který kontrolovala, zda má dcera pana Davida sjednané pojištění odpovědnosti. „Pojištění jsme sjednané měli, problém byl ale v tom, že jsme ho neměli u sebe. Ani při koupi skipasu, ani na lanovce ho po nás nikdo nechtěl, tak nás nenapadlo, že je nutné ho mít u sebe. Stálo nás to trochu nervů a vysvětlování, ale manželka přispěchala s mobilem, kde jsme nakonec pojistku našli,popisuje dramatickou situaci pan David. 

Kdyby neměla dcera pana David toto pojištění sjednané, dostala by se rodina do velkých finančních problémů. Celkové náklady na léčbu totiž překročili 2 miliony korun, které by pan David musel v případě absence pojištění odpovědnosti zaplatit ze svého,“ říká Martin Ždímal z RIXO.cz a dodává: „Kromě úhrady nákladů za léčbu by musel pan David zaplatit také pokutu ve výši až 35 000 Kč.“

Pojištění odpovědnosti je součástí každého kvalitního cestovního pojištění. Bude vám platit stejnou dobu, na kterou si cestovní pojištění sjednáváte. Vedle toho nabízí italská zimní střediska možnost sjednat si pojištění přímo na sjezdovce při koupi skipasu. 

Pokud máte sjednané pojištění majetku / domácnosti, zkontrolujte si, zda již nemáte odpovědnost sjednanou tam. V tom případě již nemusíte před cestou do Itálie nic řešit, protože jste pojištěni v rámci jiné pojistky. Potvrzení o tom, že pojištění odpovědnosti máte sjednané, si však nezapomeňte vzít s sebou,dodává Martin Ždímal z RIXO.cz

 

                     SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ S POJIŠTĚNÍM ODPOVĚDNOSTI

Takto vypadá dokument, který musíte v Itálii předložit při kontrole, zda máte sjednáno pojištění odpovědnosti. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.