Vyrážíte na dovolenou? Nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Než to ale uděláte, srovnejte si nabídky od několika pojišťoven a vyberte si to ideální.

Z čeho by se mělo skládat cestovní pojištění

  1. Z pojištění léčebných výloh (zahrnují například lékařskou péči, převoz k lékaři, pobyt v nemocnici, léky anebo repatriaci)
  2. Z úrazového pojištění 
  3. Z pojištění odpovědnosti za škodu (hodí se v případě, že někomu způsobíte škodu na zdraví nebo majetku) 
  4. Z pojištění zavazadel, rizikových sportů, zimních sportů, nebo pojištění asistence k vozidlu – jedná se o připojištění, které není vždy nutné 

Limity pojistného plnění 

Čím vyšší limity máte, tím máte větší jistotu, že budou škody nebo zdravotní komplikace plně pokryty z cestovního pojištění. V případě cest do Evropy je standardem limit na léčebné výlohy kolem 4 milionů korun. Na cesty do vzdálenějších destinací doporučujeme nastavit vyšší částky.

Dobré je, si také uvědomit, co se na dovolené chystáte podnikat. Pokud se jedná o poznávací dovolenou, pak bývá riziko úrazu nižší, než pokud jedete na surf nebo chodit po horách. 

Cestování a COVID-19 

Pokud cestujete do zemí, které ministerstvo zdravotnictví označilo jako zemi s nízkým či středním rizikem nákazy, tak léčebné výlohy kryjí zpravidla všechny pojišťovny, které nabízí cestovní pojištění. V případě cesty do destinace označené za rizikovou, je nutné vybírat produkty a pojišťovny takové, které kryjí i léčebné výlohy i v těchto zemích. Vždy si ale ověřte, zda cestovní pojištění, které jste si vybrali, kryje opravdu vše, co potřebujete. 

Cestovní pojištění a adrenalinové sporty

Zpravidla každá pojišťovna má k dispozici seznam sportů a aktivit, které považuje za adrenalinové. Pokud budete tento sport v rámci své dovolené provozovat, je potřeba si ho speciálně připojistit. 

Asistenční služby u vozidla

Toto připojištění, často označováno jako technická asistence, vám v případě poruchy či nehody zajistí příjezd technika a odtah vozidla do servisu, případnou opravu, ubytování a někdy i náhradní dopravu. 

SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.