Pokud plánujeme zimní dovolenou v Itálii, od 1.1.2022 musí mít každý lyžař nebo snowboardista na sjezdovce sjednané pojištění odpovědnosti. Kromě toho začne platit zákaz lyžování / snowboardingu po požití alkoholických nápojů. Bombardinem se tak na sjezdovce zahřejete pouze v případě, že už neplánujete sjíždět svah.

Mezi povinnou výbavu lyžaře v Itálii patři skipas, potvrzení o pojištění odpovědnosti za škody způsobené někomu jinému a helma pro děti do 18 let. Kromě toho byste neměli zapomenout na kvalitní cestovní pojištění, které je v podstatě nutností. 

Sjednat si pojištění odpovědnosti není žádná věda a zvládnete to během pár minut. Sjednat si ho můžete hned několika způsoby a stojí jen několik desítek korun měsíčně,“ říká Martin Ždímal. 

Krátkodobé varianty pojištění odpovědnosti 

Pojištění odpovědnosti si v podstatě vždy pojistíte s kvalitním cestovní pojištěním. Bude vám platit stejnou dobu, na kterou si cestovní pojištění sjednáváte. Vedle toho nabízí italská zimní střediska možnost sjednat si pojištění přímo na sjezdovce při koupi skipasu. 

Dlouhodobé varianty pojištění odpovědnosti

Pokud máte sjednané pojištění majetku / domácnosti, zkontrolujte si, zda již nemáte odpovědnost sjednanou tam. V tom případě již nemusíte před cestou do Itálie nic řešit, protože jste pojištěni v rámci jiné pojistky. Potvrzení o tom, že pojištění odpovědnosti máte sjednané, si však nezapomeňte vzít s sebou,“ vysvětluje Martin Ždímal. 

Vedle toho si můžete pojištění odpovědnosti sjednat i samostatně. Platí celý rok a ochrání vás nejen na sjezdovkách v Itálii. „Pojištění odpovědnosti kryje všechny škody, které způsobíte vy, vaše děti nebo např. pes někomu jinému. Hradí nejen škody na majetku a újmu na zdraví, ale také náklady nutné k právní ochraně pojištěného,“ dodává Martin Ždímal z RIXO.cz. 

Pokud pojištění nebudete mít, hrozí vám pokuta až 150 euro, tedy téměř 4 000 korun.  Kromě toho se samozřejmě vystavujete nebezpečí, že pokud někoho na sjezdovce zraníte, bude po vás dotyčný chtít s největší pravděpodobností odškodné. A to se může vyšplhat klidně na několik milionů korun. Velký problém budete mít taky v případě, že po nehodě s jiným lyžařem budete mít v krvi alkohol. 

                     SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ S POJIŠTĚNÍM ODPOVĚDNOSTI

Takto vypadá dokument, který musíte v Itálii předložit při kontrole, zda máte sjednáno pojištění odpovědnosti. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.