Primárním účelem životního pojištění je krytí závažných rizik, která nás mohou během života potkat a způsobit tak dlouhodobý dramatický pokles příjmů. Při jeho správném nastavení vždy záleží na tom, zda žijete sami, nebo je na vás někdo závislý. Připravili jsme modelový příklad, jak si optimálně nastavit životní pojištění, když žijete sami.

Klára 32 let, single 

Klára pracuje v reklamní agentuře. Měsíčně si vydělá 25 000 Kč čistého a peníze si také pravidelně spoří. Má hypotéku na byt 2+kk, zbývá jí doplatit cca 2 000 000 Kč a její měsíčný výdaje jsou 17 000 Kč. Klára je svobodná a bez závazků. Jaká rizika by Klára měla zvolit a jak by měla mít správně nastavené limity? 

Naše doporučení: 

Klára by měla být zajištěna především proti dlouhodobému výpadku příjmu, který by nebyla schopna pokrýt ze svých úspor. S ohledem na to, že si Klára pravidelně spoří, je schopna ze svých úspor vykrýt krátkodobý výpadek příjmu. Riziko hospitalizace, denní odškodné za úraz a pracovní neschopnost proto Klára dle našeho doporučení nevyužije. 

Naopak má mít dobře pojištěno riziko invalidity II. a III. stupně, a to na částku 1 600 000 Kč, závažná onemocnění na částku 200 000 Kč a riziko trvalých následků úrazu na částku 600 000 Kč.  Protože Klára nemá manžela ani děti, není pro ni v tuto chvíli nezbytně nutné, si pojišťovat riziko smrti na vysokou částku. 

Kdyby však chtěla krátkodobá rizika i přesto pojistit a v případě problému dostávat denní dávku 300 Kč, stoupla by ji pojistná částka o cca 138 Kč měsíčně. Vzhledem k tomu, že si Klára pojistku nastavila do 60 let, celkem by za pojištění zbytečně utratila cca 46 000 Kč. 

                                                           SROVNAT ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ


Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.