Těhotenství není překážkou při cestování, zvýšená opatrnost s ohledem na zdravotní stav budoucí maminky je ale určitě na místě. Pokud jste těhotná a plánujete cestu do zahraničí, existují určité situace, při kterých cestovní pojištění neuplatníte.

V první řadě je dobré si uvědomit, že vždy záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny, u které si cestovní pojištění sjednáváte. Obecně ale platí, že pojišťovny proplácí zdravotní úkony spojené s těhotenstvím do 26. týdne těhotenství. Pojištění se nevztahuje na těhotenské testy a úkony spojené s umělým oplodněním. 

Pozor! Rizikové těhotenství je automaticky vyloučeno z pojistného plnění. Naopak pokud se vám v zahraničí stane něco, co přímo nesouvisí s těhotenstvím, pojišťovna zdravotní úkony uhradí i v momentě, kdy jste překročila 26. týden těhotenství, uvádí Martin Ždímal z pojišťovací služby RIXO.cz

Dostatečné krytí 

Nikdy si nevybírejte cestovní pojištění jen podle ceny, ale také podle limitů krytí. „Lékařské služby v zahraničí jsou zpravidla mnohem dražší než u nás. Určitě je lepší, když si trošku připlatíte a v případě zdravotních potíží budete mít jistotu, že je o vás dobře postaráno,“ doporučuje Martin Ždímal. 

Storno cesty 

Pojistné plnění vám bude uznáno, pokud máte zdravotní komplikace spojené s těhotenstvím v případě, že jste těhotenství zjistila, až po sjednání pojištění a kvůli zdravotnímu stavu jste nucena cestu zrušit. 

Konzultace s lékařem 

Všem těhotným ženám před cestou do zahraničí doporučujeme, aby se nejprve poradily se svým ošetřujícím lékařem. Některé pojišťovny navíc vyžadují pro platnost cestovního pojištění v těhotenství lékařský souhlas,dodává Martin Ždímal z RIXO.cz. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.