Havarijní pojištění kryje rizika související s poškozením vašeho vozidla. Ačkoliv nestojí úplně málo, stojí za to si ho pořídit.

Jaké jsou jeho výhody?

Význam havarijního pojištění si uvědomí lidé až ve chvíli, kdy musí z vlastní kapsy zaplatit škodu, kterou nekryje povinné ručení. Ta se může klidně vyšplhat až na statisíce korun.

Havarijní pojištění také nemusí řešit pouze havárie, ale i vandalismus či krádeže. Velmi důležité je opět vědět, jak dobře jste pojištěni a co všechno vám smlouva pokrývá. Můžete být například pojištěni pro případ srážky se zvířetem, ale srážku s jiným řidičem už smlouva neřeší.

 

Ceny havarijního pojištění šly za posledních pár let dolů. Je proto dobré, aby si jej nepořizovali pouze majitelé nových vozů, ale také těch ojetých

Pro majitele novějších vozidel by mělo být komplexní autopojištění zahrnující rizika pro případ havárie i krádeže základem. Ovšem myslet si, že starší auto pojištění nepotřebuje, je přežitek.
Pokud i přesto nestojíte o kompletní havarijní pojištění, rozhodně není od věci mít pojištění na běžné události jako pojištění skel, pojištění vandalismu nebo krup či poškození vozidla kunami.