Cestování do zahraničních destinací je letos nejisté, mnoho lidí proto raději vyrazí na tuzemskou dovolenou. I tak je dobré mít sjednané pojištění, které vás v případě potřeby ochrání.

„Lidé se automaticky pojišťují při cestě do zahraničí, ale můžou i při dovolené po ČR. Stejně jako za hranicemi hrozí, že někoho zraníte, něco mu rozbijete, zraníte sebe anebo vám ukradnou kufry. Většinu těchto věcí si můžete pojistit dlouhodobě. Pokud takové pojištění nemáte, může být levnější alternativou cestovní pojištění po ČR. A pokud se obáváte, že budete muset dovolenou na poslední chvíli zrušit, bude se hodit pojištění storno poplatků,“ říká Martin Ždímal ze společnosti RIXO.cz. 

Nejvhodnějším způsobem, jak vyřešit některá rizika, která mohou nastat během dovolené, je pojištění odpovědnosti z běžného života. Je praktické, jelikož kryje většinu škod, které někomu způsobíte svým chováním, například, když nechtíc srazíte někoho na kole nebo bruslích. Ochrání vás, když zničíte vypůjčené vybavení, třeba kolo nebo paddleboard nebo i vybavení penzionu, kde si budete užívat svou dovolenou. Jedna smlouva obvykle chrání celou rodinu, a to nejen o prázdninách, ale celý rok.

Cestovní pojištění do ČR

Další méně známou variantou je cestovní pojištění do ČR. To se sjednává obdobně jako cestovní pojištění do zahraničí, tedy obvykle na dobu trvání vaší cesty. Na rozdíl od pojištění do zahraničí neobsahuje krytí výdajů za lékaře, které v tuzemsku vyřeší vaše zdravotní pojišťovna. Neschází mu ale pojištění odpovědnosti, ztráty či odcizení zavazadel nebo třeba storno poplatků při zrušení cesty. Dnes jej nabízí hned několik pojišťoven: 

  • Allianz cestovní pojištění do ČR
  • AXA ASSISTANCE cestovní pojištění do ČR
  • ERGO cestovní pojištění do ČR
  • UNIQA cestovní pojištění do ČR
  • VZP cestovní pojištění do ČR

Jak si sjednat pojištění

Úroveň pojišťovnictví v ČR řádně prověřil nouzový stav, kdy se ukázalo, že navštívit pojišťovnu nebo si sjednat schůzku s poradcem na pojištění není vždy reálné. Jako jednoznačná budoucnost pojištění se proto ukazuje on-line svět pojišťovnictví. „Naše služba je postavena na snadné správě pojištění odkudkoliv na světě. Naši klienti si mohou nechat zkontrolovat své smlouvy, upravit je i sjednat nové a výhodnější prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. A nouzový stav ukázal, že právě v on-linu a digitalizaci spočívá budoucnost pojištění,uzavírá Martin Ždímal zRIXO.cz

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy správně pojištěni. Klademe si za cíl správu pojištění zjednodušit, zpřehlednit a zefektivnit.