Všechny články

S RIXO.cz máte nově asistenční kartičku přímo v mobilu

Vyrážíte na dovolenou? Nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Jedině RIXO.cz vám navíc všechny potřebné dokumenty uloží do mobilní aplikace.
Více →

Pojištění storna cesty: nezbytná součást cestovního pojištění

Pokud vyrážíte na svou vysněnou dovolenou přes cestovní kancelář nebo agenturu, určitě si nezapomeňte pojistit storno cesty. Nikdy totiž nemůžete do poslední chvíle tušit, zda opravdu odletíte, nebo budete muset zůstat kvůli nečekané události doma.
Více →

Cestovní pojištění: Na co si dát pozor a jak si ho jednoduše sjednat

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a všichni už přemýšlí, kam letos vyrazí na dovolenou. Ať už je to k moři, nebo jen po Čechách, určitě nezapomeňte na cestovní pojištění.
Více →

Pojištění kola: Na co si dát pozor a kdy řešit speciální připojištění

Pokud vlastníte kolo, určitě se zamyslete na tím, zda nepotřebujete pojistku. Krádeže jsou totiž takřka na denním pořádku.
Více →

Pojištění bytu. Dobré je, když se pojistí majitel i nájemník

Pokud vlastníte byt, určitě si nezapomeňte sjednat nebo aktualizovat pojištění majetku. V případě problému, můžete ušetřit až stovky tisíc korun.
Více →

Startuje cyklistická sezóna. Nezapomeňte na kvalitní pojištění

Cyklistika patří mezi české národní sporty. Kromě dobré a bezpečné výbavy je potřeba myslet také na pojištění. Pojistit si můžete nejen kolo, ale také sebe.
Více →

Kdy a proč je dobré přezout na letní pneumatiky?

Výměna zimních pneumatik za letní není dána zákonem. Určitě je ale žádoucí, protože dojíždět zimní pneumatiky v létě, se moc nevyplácí.
Více →

Ukrajinská auta nemají pojištění. Co se stane, když vás nějaké nabourá?

Na silnicích přibývá aut s ukrajinskou registrační značkou. Co dělat v případě, že vás ukrajinský řidič nabourá?
Více →

Autopojištění pro elektromobily: nabídky pojišťoven se mohou dost lišit

Ceny pohonných hmot lámou rekordy. Řidiči proto začínají přemýšlet, že jejich dalším vozidlem bude elektromobil. Jak je to s povinným ručením?
Více →

Pro koho je vhodné pojištění pracovní neschopnosti

Jarní prázdniny jsou v Česku v plném proudu. Pokud vyrážíte na hory do zahraničí, je dobré si pohlídat podmínky pro cestování i samotný pobyt.
Více →

Na lyže do zahraničí? Přečtěte si, jaká pravidla musíte dodržovat!

Jarní prázdniny jsou v Česku v plném proudu. Pokud vyrážíte na hory do zahraničí, je dobré si pohlídat podmínky pro cestování i samotný pobyt.
Více →

Jedete o jarních prázdninách na lyže? Nezapomeňte mít s sebou i doklad o pojištění odpovědnosti!

Pokud jedete lyžovat do zahraničí, dejte si velký pozor na to, zda jste opravdu dobře pojištěni. Pokud nebudete a někoho zraníte, může vás to stát až miliony.
Více →

Se starou pojistkou majetku můžete prodělat. Hodně!

Mít staré pojištění majetku se nevyplatí. Nezapomeňte si ho pravidelně aktualizovat.
Více →

Cena povinného ručení je pro mladé řidiče a seniory vyšší

Pokud jste těhotná a plánujete cestu do zahraničí, existují určité situace, ve kterých cestovní pojištění neuplatníte.
Více →

Jak je to s cestovním pojištěním v těhotenství

Pokud jste těhotná a plánujete cestu do zahraničí, existují určité situace, ve kterých cestovní pojištění neuplatníte.
Více →

Ceny autopojištění jdou nahoru. S námi ušetříte tisíce

Ceny autopojištění jdou nahoru. S námi ušetříte tisíce
Více →

Silvestr se blíží. Nezapomeňte na kvalitní pojištění

Období petard a ohňostrojů se blíží. Co dělat s tím, když vám někdo způsobí škodu, nebo naopak vy poškodíte majetek třetí osobě?
Více →

Jedete do Itálie na lyže? Nově nesmíte pít alkohol a potřebujete pojištění odpovědnosti

Pokud plánujeme zimní dovolenou v Itálii, od 1.1.2021 musí mít každý lyžař nebo snowboardista na sjezdovce sjednané pojištění odpovědnosti.
Více →

Seriál o životním pojištění: Jak si pojistit trvalé následky úrazu

Čtvrtý díl našeho seriálu o životním pojištění se bude věnovat pojištění trvalých následků úrazu. Toto pojištění slouží pro zajištění závažných úrazů.
Více →

Seriál o životním pojištění: Jak si pojistit závažná onemocnění

Třetí díl našeho seriálu se bude věnovat pojištění závažných nemocí. Pojištění vám pomůže pokrýt náklady spojené s léčbou závažných onemocnění jako např. rakoviny.
Více →

V Česku řádí vichřice. Co dělat, když vám na auto spadne strom

Pokud vám silný vítr, poničí auto, pomůže vám havarijní pojištění. Pokud ho nemáte, musíte mít ke svému povinnému ručení dokoupeno připojištění na živly.
Více →

Seriál o životním pojištění: Jak si pojistit invaliditu

V našem seriálu vám chceme přiblížit životní pojištění. Ve druhém díle se budeme věnovat pojištění invalidity, které není radno podceňovat.
Více →

Seriál o životním pojištění: Jak se pojistit proti následkům smrti

V našem seriálu vám chceme přiblížit vlastnosti a možnosti životního pojištění. Jak už sám název napovídá, životní pojištění řeší situace spojené se životem, ale také nemocí či úrazem.
Více →

Kryje autopojištění opravdu všechno? Podíváme se na konkrétní situace

Pokud máte havarijní pojištění, určitě se vám vyplatí vědět, že jsou výjimky, na které se pojistka nevztahuje. Více se dozvíte v článku.
Více →

6 tipů, jak si správně vybrat nejvýhodnější povinné ručení a havarijní pojištění

Bez povinného ručení nesmí na silnici vyrazit žádné vozidlo. Většina motoristů vnímá tuto zákonnou povinnost jako nutné zlo a o svou pojistku se nestará.
Více →

Pojištění pro majitele zvířat – povinnost nebo spíše rozmar?

Vlastnit zvíře obnáší nejen radosti, ale také starosti, a především velkou odpovědnost. Jako majitel zvířete ručíte za jeho chování i škody, které způsobí.
Více →

Poradíme vám, jak nejlépe pojistit své dítě

Narození dítěte je velkým životním milníkem. S větší zodpovědností roste poptávka po životním pojištění. Jak ho správně nastavit svému dítěti?
Více →

Nastavte si správně životní pojištění, když máte rodinu a hypotéku

Životní pojištění není spoření. Primárním účelem je krytí závažných rizik, která nás mohou během života potkat a způsobit tak dlouhodobý pokles příjmů.
Více →

Jste na mateřské dovolené? Sjednejte si životní pojištění

Ačkoliv v minulosti bylo zvykem, že se pojišťoval pouze živitel rodiny, k úrazu či nemoci může dojít kdykoli, tedy i během pobytu na mateřské dovolené.
Více →

Jak si správně nastavit životní pojištění, když žijete sami

Správně nastavené životní pojištění, vás ochrání v případě, že se vám něco stane.
Více →

Poradíme vám, jak si správně nastavit životní pojištění

Primárním účelem životního pojištění je krytí závažných rizik, která nás mohou během života potkat a způsobit tak dlouhodobý dramatický pokles příjmů.
Více →

Jedete na dovolenou? Nezapomeňte si srovnat cestovní pojištění

Vyrážíte na dovolenou? Nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Než to ale uděláte, srovnejte si nabídky od několika pojišťoven a vyberte si to ideální.
Více →

Tornádo na Moravě a pojištění

S ohledem na aktuální situaci na Moravě, níže rekapitulujeme nejdůležitější informace týkající se pojištění majetku a autopojištění.
Více →

Hledáme nové kolegy na pozici experta online pojištění

Je to otázka chvilky a můžete se stát účastníkem dopravní nehody. Víte, jak postupovat při dopravní nehodě? Znáte svá práva a povinnosti?
Více →

Podrobný návod, jak postupovat při dopravní nehodě

Je to otázka chvilky a můžete se stát účastníkem dopravní nehody. Víte, jak postupovat při dopravní nehodě? Znáte svá práva a povinnosti?
Více →

Víte, jaká je povinná výbava jízdního kola?

Než vyrazíte na cyklovýlet, nezapomeňte si po zimě pořádně zkontrolovat své kolo. Kromě toho, že by mělo být v perfektním stavu, abyste nešli naproti nepříjemnému úrazu, musí mít ze zákona povinnou výbavu.
Více →

Poradíme vám, jak vypovědět pojistku. Stáhněte si správný formulář

Jak vypovědět pojistnou smlouvu, když nejste spokojeni nebo chcete využít výhodnější nabídku? V článku najdete příslušné formuláře.
Více →

RIXO.cz jako první na trhu srovnává online nabídky životního pojištění

Jsme první pojišťovací služba, která srovná nabídky všech typů pojištění. Jako jediná srovná online také životní pojištění a ukáže klientovi reálné nabídky.
Více →

Srovnejte si jednoduše online životní pojištění a najděte to ideální

Srovnat si nabídky povinného ručení a havarijního pojištění od několika pojišťoven se Češi už naučili. Na RIXO.cz si ale můžete online srovnat také nabídky životního pojištění. Během pár minut dostanete několik nabídek od renomovaných pojišťoven, abyste si mohli vybrat pro vás to ideální pojištění.
Více →

Srovnejte si všechny typy pojištění a ušetřete tisíce ročně

Víte, že i na kvalitním pojištění se dá ušetřit? Stačí si udělat revizi ve stávajících pojistných smlouvách nebo sjednat nové a lepší pojištění. Ušetřit tak ročně můžete až tisíce korun. V dnešním článku vám poradíme, jak na to.
Více →

Nezapomeňte na jarní údržbu automobilu. Víme, co nezanedbat

Když to počasí dovolí, můžete si na začátku dubna vyměnit zimní pneumatiky za letní. Kromě toho si nechejte zkontrolovat celkový stav svého vozidla.
Více →

Nezapomeňte si po rekonstrukci domu aktualizovat majetkové pojištění

Životní pojištění patří mezi složitější finanční produkty a lidé při jeho sjednávání často chybují. Poradíme vám, jak si ho sjednat a na co si dát pozor.
Více →

Nejčastější chyby v životním pojištění, které vás mohou přijít draho

Životní pojištění patří mezi složitější finanční produkty a lidé při jeho sjednávání často chybují. Poradíme vám, jak si ho sjednat a na co si dát pozor.
Více →

Je vaše pojistka každý rok dražší? Poradíme vám, kdy si můžete sjednat výhodnější

Jak vypovědět pojistnou smlouvu, když nejste spokojeni nebo chcete využít výhodnější nabídku? Pojišťovnu lze změnit zpravidla jednou ročně.
Více →

Ušetřete za pojištění vozidla tisíce korun ročně

Proč je dobré si pravidelně kontrolovat autopojištění? Jak si správně nastavit limity pojištění? RIXO.cz zodpoví vaše nejčastější dotazy.
Více →

Poradíme vám, co dělat, když se zraníte na namrzlém chodníku

Kdo je zodpovědný za úklid chodníku? Kdo a za jakých okolností bude platit odškodné? To je velkým tématem po celé zimní období.
Více →

Co s tím, když rachejtle nebo ohňostroj poškodí vaše auto a majetek?

Víte, kdy vám pojišťovna uhradí škody po silvestrovských radovánkách? Přečtěte si, co musíte udělat proto, abyste od pojišťovny něco dostali.
Více →

Pojistěte si svoje Vánoce a Silvestra

Víte, jaký typ pojištění vám kryje požár způsobený hořící svíčkou, zkažené jídlo v rozbité lednici nebo nemocného domácího mazlíčka? ​
Více →

RIXO.cz má novou reklamní kampaň

Neaktuální smlouva, špatně pojištěná hypotéka, chybějící rizika. To patří mezi nejčastější chyby v pojištění majetku.
Více →

Nezapomeňte si přezout pneumatiky. Pojišťovna by vám nemusela zaplatit

Neaktuální smlouva, špatně pojištěná hypotéka, chybějící rizika. To patří mezi nejčastější chyby v pojištění majetku.
Více →