Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a všichni už přemýšlí, kam letos vyrazí na dovolenou. Ať už je to k moři, na hory, nebo jen po Čechách, určitě je dobré myslet na kvalitní cestovní pojištění. Na co si dát pozor a jak si pojištění rychle a jednoduše sjednat, vám poradíme v našem článku.

Pojištění na kartě

Pokud si myslíte, že když jste pojištění na své platební kartě, nemusíte cestovní pojištění řešit, jste na velkém omylu. Cestovní pojištění na kartě je nastaveno na nízké limity krytí léčebných výloh. Kryje vás zpravidla do výše max. tři miliony korun, což je zcela nedostačující limit. Stačí, když si v zahraničí zlomíte nohu, a léčebné výlohy se mohou vyšplhat klidně na dvojnásobek,“ vysvětluje Martin Ždímal z pojišťovací služby RIXO.cz

Pozor na výluky 

Při sjednávání cestovního pojištění si dejte velký pozor na výluky z pojištění. Pojišťovna může v těchto případech krátit pojistné plnění nebo vám nevyplatí nic. „Typickým příkladem výluky jsou rizikové sporty. Patří mezi ně vysokohorská turistika, lezení po skalách, surfování nebo jiné adrenalinové sporty. Tyto aktivity Vám rozhodně doporučujeme připojistit,“ varuje Martin Ždímal z RIXO.cz

Stejně jako u životního pojištění spadá do výluk úraz, který si způsobíte pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Pokud jezdíte na dovolené rádi na kole, dejte si pivo až po sportovním výkonu, nikdy totiž nevíte, co se vám během cyklistického výletu může přihodit. „V případě úrazu pod vlivem alkoholu nebo návykových látek nedostanete od pojišťovny nic a všechny léčebné výlohy půjdou z vaší kapsy,“ dodává Martin Ždímal. 

Sjednání cestovního pojištění rychle, jednoduše, online 

Nejjednodušší cestou, jak si sjednat cestovní pojištění, je využít srovnávač. Zadáte všechny důležité údaje, které se týkají cesty a RIXO.cz vám během okamžiku ukáže několik nabídek cestovního pojištění, které kryjí vše, co pro daný typ cesty potřebujete. Stačí, když si jednu vyberete, kliknete na „Mám zájem“ a online zaplatíte. My vám okamžitě pošleme pojistnou smlouvu a vy může v klidu odjet na dovolenou. 

                                                        Sjednat cestovní pojištění


Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.