Mladí řidiči si myslí, že senioři jezdí pomalu, senioři zase nemají velké mínění o ohleduplnosti mladých řidičů. Přitom obě skupiny představují pro pojišťovny větší riziko, které je způsobené počtem dopravních nehod, které statisticky způsobili. Pojištění je proto jak pro mladé do 25 let, tak řidiče nad 65 let dražší než pro zbytek populace.

Z pohledu pojišťoven jsou nejrizikovější skupinou řidičů mladí do 25 let s trvalým pobytem v Praze, kteří už mají za sebou dopravní nehodu. První roky za volantem jsou totiž pro řidiče klíčové. Sbírají zkušenosti a s řadou dopravních situací se potkávají poprvé. Mladí více riskují, pořizují si silné vozy a občas ztrácí na vozovce pozornost. U senioři nad 60–65 let se zase počítá s případným zhoršením zdravotního stavu. 

Velkou roli při výpočtu pojistného hraje věk řidiče. Nejdražší ho mají mladí lidé do 25 let, kteří žijí v Praze. Po 60 roku věku se obecně cena za pojistku také mírně zvyšuje. Naopak nejlevnější povinné ručení mají řidiči okolo 40 let, u kterých se předpokládá, že mají velké zkušenosti a dopravní nehody u nich tolik nehrozí,vysvětluje Martin Ždímal z RIXO.cz a dodává: „Cenu povinného ručení dále významně ovlivňuje bonus za bezeškodní průběh a místo trvalého bydliště pojištěného.“  

Pokud si potřebujete povinné ručení sjednat, vždy je dobré si nejprve srovnat nabídky od několika pojišťoven. Za stejné pojistné krytí můžete dostat od několika pojišťoven výrazně jiné cenové nabídky. „My v RIXO.cz klientům online připravujeme nabídky autopojištění na míru. Vždy dbáme na to, aby byl řidič kvalitně pojištěn, a přitom platil tu nejnižší cenu,“ dodává Martin Ždímal. 

Jsme online pojišťovací služba, která zajistí, že jsou naši klienti vždy pojištěni správně a nejvýhodněji. Klademe si za cíl pojištění udělat nejpřehlednější, nejvýhodnější a nejrychlejší.